Університетська олімпіада з алгоритмічного програмування

Університетська олімпіада з алгоритмічного програмування

Програмісти змагались за право бути кращим

2 березня в інституті автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки на базі кафедри прикладної математики відбулась олімпіада з алгоритмічного програмування. До участі в олімпіаді були запрошені не лише студенти нашого університету, а й учні шкіл Рівненщини. Незважаючи на те, що в школах Рівного був карантин, молоді комп’ютерні таланти прийняли участь в нашій олімпіаді.

Вітальним словом відкрив олімпіаду в. о. завідувача кафедри прикладної математики Юрій Васильович Турбал. Він розповів учасникам про досягнення наших студентів на ниві програмування, розвиток університету, перспективи навчання та про нові обрії, що відкриваються перед випускниками. Також Юрій Васильович запросив учнів на навчання та побажав всім олімпійцям успіху.

Учасникам пропонувалося розв’язати 10 алгоритмічних задач за 4.5 години. Задачі охоплювали різні розділи алгоритмічного програмування: комбінаторика, геометрія, структури даних, динаміка, довга арифметика тощо. Перевірка розв’язків здійснювалася системою Ejudge по кіровській системі (бали приносить те рішення, яке проходить хоча б частину тестів). Вона здійснюється автоматично, тому можна було в режимі реального часу спостерігати за перебігом подій. Проте для збереження інтриги на останніх 40 хвилинах статистика заморожувалась і достеменно ніхто не знав хто стане переможцем. Той, хто отримає найбільшу кількість балів, вважався переможцем. Налаштуванням системи займалися студенти команди NUWM_Stream – Юрій Чуй та Криловець Віктор. Вони неодноразово приймали участь у даних змаганнях (учасники півфіналу світу з програмування, міжнародної олімпіади “КРІ-Open”) тому в надійності роботи системи сумніватись не доводилось.

Об 11.30 годині розпочався основний тур олімпіади. Учасники отримали завдання і приступили до роботи. Лідер визначився уже після першої години, а от боротьба за друге та третє місця в абсолютному заліку ставала все запеклішою. Проте за останню годину перестановка учасників кардинально змінилася. Тому достеменно ніхто не міг передбачити переможців.

О 16:00 настав час підбивати підсумки. Поки організатори підписували грамоти та дипломи відбувся розбір задач. Після цього втомлені, але задоволені учасники зібралися в очікуванні нагородження.

За результатами олімпіади переможцями серед студентів стали Москаль Олег (група ПМ-31), Бабанов Сергій (ПМ-31) та Турбал Маріана (ПМ-31). В учнів перемогу здобув Жук Сергій (учень 11 класу Малостидинської ЗОШ I-III ступенів). Друге місце посів представник Рівненського природничо-математичного ліцею “Елітар” Карпець   Микола (учень 10 фізико-математичного класу). А третє місце – Калюжний Владислав з Гощанської гімназії (учень 11 класу).

Загальна турнірна таблиця

Місце

Прізвище

Ім'я

Навчальний заклад

Група або клас

Рейтингові бали

 

1

Жук

Сергій

Малостидинська ЗОШ I-III ступенів

10

169

І місце (учні)

2

Москаль

Олег

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-31

167

І місце (студенти)

3

Бабанов

Сергій

НУВГП

ПМ-31

162

ІІ місце (студенти)

4

Карпець

Микола

ПМЛ "Елітар"

10 ф/м

144

ІІ місце (учні)

5

Турбал

Маріана

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-31

134

ІІІ місце (студенти)

6

Калюжний

Владислав

Гощанська гімназія

11

126

ІІІ місце (учні)

7

Холін

Нікіта

ПМЛ "Елітар"

10 ф/м

120

 

8

Оніщук

Дмитро

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-42

119

 

9

Жук

Віктор

ЗОШ №22

9-А

113

 

10

Онищенко

Артем

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-11

110

 

11

Кученець

Олександр

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-11

103

 

12

Бондарчук

Микола

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-21

69

 

13

Фікс

Олексій

Рівненська ЗОШ №27

11-Б

67

 

14

Іванов

Владислав

   

66

 

15-16

Кочкарьов

Влад

ЗОШ №22

9-А

64

 

15-16

Пешко

Іван

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-21

64

 

17

Тищук

Валерій

НУВГП

ННІ АКОТ, АУТП-31

47

 

18

Андреєв-Савчук

Іван

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-11

33

 

19

Вегера

Тарас

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-11

28

 

20

Дубич

Людмила

   

21

 

21

Мельничук

Дмитро

Рівненська ЗОШ №28

11-Б

14

 

22

Поліщук

Тетяна

НУВГП

ННІ АКОТ, ПМ-11

5

 

23

Коцюк

Вадим

НУВГП

 

3

 

24

Янчик

Микола

НУВГП

 

1

 

 

Переможці отримали призи від спонсора олімпіади, найбільшої ІТ-компанії в Україні -  SoftServe. Серед призів були портативні вінчестери, веб-камери, флеш-носії та сувеніри.

На нагородженні були присутні представники спонсора – директор рівненського офісу SoftServe Олександр Твердохліб та персональний рекрутер Олеся Бендюк. Вони розповіли учасникам про компанію, плани розвитку, можливість пройти навчання з подальшим працевлаштуванням.

Всі учасники залишилися задоволені олімпіадою. Разом з тим хочеться подякувати гостям та спонсору "Softserve", який висловив сподівання на подальшу співпрацю та підтримку подібних заходів.

 

Віктор Жуковський,

старший викладач кафедри прикладної математики,

Фото: Максим Чугай

студент групи ПМ-51назад