Участь науковців НУВГП, кафедри АЕКІТ в тренінгах міжнародної мережі EduNet від компанії Phoenix Contact в Бад-Пірмонт (Німеччина)

Для професійного росту викладачів міжнародна мережа EduNet постійно надає можливість підвищення кваліфікації. Доценти  кафедри «Автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій» Національногго університету водного господарства та природокористування Клепач Марко Миколайович та Филипчук Леонід Вікторович  взяли участь у серії тренінгів EduNet Training. Програма тренінгів передбачала  навчання з програмування на професійному обладнанні, яке було надано компанією Phoenix Contact.

EduNet – міжнародна освітня мережа університетів і промисловості в області технології автоматизації. Мережа сприяє міжнародній передачі знань та співробітництву в галузі промислової автоматики й об’єднує провідні університети світу. Метою тренінгів було навчання новітнім технологіям в області автоматизації виробничих процесів, програмування обладнання автоматизації Phoenix Contact; створення на базі університетів-учасників прикладних лабораторій, оснащених сучасними навчальними модулями. В подальшому співробітництво з Phoenix Contact буде спрямовано на здійснення спільних досліджень; проведення семінарів і конференцій; професійні обміни студентами та викладачами. НУВГП долучився до мережі EduNet у 2017 році, і з того часу на базі університету функціонує лабораторія промислової автоматизації EduNet.

Нашим викладачам надана можливість пройти професійний тренінг, який відбувся у штаб-квартирі компанії в німецькому місті Бад-Пірмонт. Тренінг складався з двох теоретично-практичних блоків: PC WORX «The application programmer» і мережні інформаційні технології «Ethernet, Profinet, Wireless LAN». Ці курси були створені компанією Phoenix Contact  на базі лабораторій зпромисловим обладнанням. В першому блоці навчання було розглянуто теми, які присвячені таким питанням, як інтерфейс системи програмування PCWORX та концепції програмування, апаратна конфігурація й перевірка сигналу за допомогою PCWORX, покрокове створення контрольного рішення та візуалізація системи за допомогою Visu+.

Другий блок навчального матеріалу висвітлював теми з питань  обладнання зв’язку Ethernet, запуску мережі PROFINET за допомогою PCWORX, конфігурації обладнання Ethernet, антенних технологій, налаштування бездротової мережі. Кожен блок матеріалу завершувався тестуванням і після складання іспиту відбулося офіційне вручення отриманих сертифікатів.

Загалом, таке стажування – це можливість пройти навчання в Німеччині, дізнатись, про особливості освітнього процесу, отримати новий досвід. Тренінги дають можливість впроваджувати набуті знання в навчальному процесі для студентів НУВГП, так як вони мають змогу працювати з продукцією від Phoenix Contact, як в навчальному контексті, так і для власних стартапів і проектів.