Точки тепла.

Точки тепла.

8 листопада 2014 року активісти молодіжного кліматичного руху в Україні розпочали просвітницьку ініціативу «Точка тепла», що мала на меті допомогти українцям із утепленням та впровадженням енергозберігаючих заходів у побуті. Це є всеукраїнська акція, яка охопила одночасно тринадцять міст країни: Київ, Вінницю, Добропілля (Донецької обл.), Запоріжжя, Львів, Миргород, Полтаву, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Херсон, Черкаси і Чернівці. Тривала вона 3 дні, на протязі яких, активісти мали змогу донести людям правду про тепло, відповісти на їх запитання та допомогти зрозуміти, як потрібно зберігати тепло та як це важливо для кожного з нас.

Дуже приємним є те, що до цієї благородної акції, а по іншому її і не назвеш, долучилися і студенти ННІ АКОТ, а саме : Олександр Красько, Вознюк Каріна, Лук"янчук Олексій, Глазиріна Олена, Селезньов Борис, Фадєєв Олександр, Микола Янчик. Ці молоді люди не лише допомогли людям, беручи участь в акції, а й змогли з користю та хорошою позитивною атмосферою провести вільний від навчання час.

Метою цієї акції було донести рівнянам декілька простих речей:

- Для чого потрібен облік тепла та наскільки дорого вам обходиться власне марнотратство.

- Як правильно утеплити помешкання.

- Усе про теплоізоляційні матеріали: їх якість, безпечність та орієнтовні обсяги економії ресурсів.

- Які заходи з енергозбереження найкраще впровадити для вашої оселі.

Всі перехожі могли поспілкуватись з волонтерами, задати їм запитання, зігрітися гарячим чаєм, а також пофотографуватися в теплих речах. Волонтери навіть зігрівали перехожим простими обіймами, таким чином віддаючи своє тепло. Ну і звичайно море цікавої та корисної інформації, багато щирих посмішок та просто спілкуваня з приємними людьми.

Врто зазначити, що громадську кампанію «Точка тепла» спланували та втілюють у життя активісти, учасники кліматичного форуму «Енергія змін», що проходив у Києві 2-5 жовтня 2014 року, за підтримки Української молодіжної кліматичної асоціації (УМКА), ГО «Екоклуб», Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та фінансування Представництвом Фонду Гайнріха Бьолля в Україні. Партнер заходу – проект «Увімкни сонце – живи комфортно» та соціальний проект «Зігріймо Україну разом».

Такі от благодійні акції є дуже важливими в цей тяжкий для України час. Вони дійсно зближують, допомагають зрозуміти одне одного, зігрівають серця та душі. Хотілось би частіше залучатись до благодійництва, щоб віддати свою «частинку тепла» і зробити світ кращим.

Ну і на кінець, хочемо подякувати нашим студентам, які не пожаліли свого часу і долучились до всеукраїнської акції «Точки тепла ».

автор:

студентка 4 -го курсу ННІ АКОТ

Гаврилюк Наталіяназад