Стажування в компанії «Яндекс» нашого студента

Студенти нашого університету, як і будь-якого університету України, мають можливість реалізувати себе і свій потенціал поза межами навчального закладу. Це надає можливість здобувати певний досвід і допомагає в пошуці того, з чим можна пов’язати своє майбутнє. Такою нагодою скористався студент 4 курсу ННІ АКОТ напряму підготовки «Прикладна математика» Онищук Андрій. В жовтні 2013 року Андрій зустрівся зі студентами ННІ АКОТ. Він поділився своїм  отриманим досвідом, розповів про особливості роботи програмістів в компанії, про те, як потрапив на стажування, а також про життя в іншій країні в місті Санкт-Петербург. Студенти мали змогу задати Андрію запитання, на які отримували вичерпні відповіді.

Зрештою, всі залишились задоволенні, а за найцікавіші запитання Андрій вручив активним студентам сувеніри від компанії «Яндекс».  Мені вдалося також поспілкуватись з Андрієм та взяти у нього інтерв’ю.

Отож, Андрію, скажи, де саме ти проходив стажування?

Я проходив cтажування у компанії «Яндекс», яка є однією з лідерів пошукових систем світу.

Що спонукало тебе шукати можливість, щоб реалізувати свій потенціал та знання?

Я зрозумів, що треба якось розвиватися і тому прочитав, що стажування — це найкращий варіант для початку якогось карєрного зросту і після деякого обзору різних компаній, куди можна піти, я зрозумів, що компанія «Яндекс» -  це реальний шанс реалізуватись та отримати вакансію в якості інтерна. Тому я почав шукати всі можливі шляхи, щоб потрапити на стажування в компанію. Знайшов сайт, написав своє резюме і відправив його. Після підтвердження заявки я пройшов інтерв’ю — це інтерв’ю з одним із начальників департаменту в якому я мав працювати. Перед цим потрібно було зробити тестові завдання у напрямку розробки, який тобі подобається. В моєму випадку це було 4 напрямки, 2 з них в Москву, а 2 в Санкт-Петербург. Я обрав один з тих, що в Санкт-Петербург, зробив 2 задачі, і, після відсилання перевіряючим, мені прийшла інфомація, що я їх задовільняю. Після інтерв’ю я чекав тиждень і вже потім, в квітні місяці 2013 року, я дізнався про результати і про те, що все літо проведу в компанії «Яндекс».

Чи витрачав ти власні кошти на це стажування?

Ні, я не використовував свої кошти. Проїзд, проживання та харчування були повністю оплаченими компанією.  Більше того в компанії створені всі умови для комфортної роботи працівника. Якщо вам потрібен ще один монітор, потужніший комп’ютер, ноутбук, зручніший стілець  – без проблем, після оформлення заявки на наступний день він вже буде на робочому місці.  Також у офісі є буфети де завжди великий вибір кави, чаю, печива, фруктів також за рахунок компанії. Мій безпосередній начальник признався, що йому пропонували роботу з більшою зарплатою в іншій компанії, але такі «побутові» речі тримають його тут і роблять більш лояльнішим.

Чим ти займався?

Я потрапив у департамент оптимізації пошуку. Тому моя робота була пов’язана з цим. Звучало питання про мови програмування. Хочу сказати, що в компанії будь-який програміст знайде собі роботу. Тут є такі «класичні» мови як С/С++, Java. Так і Python, Perl і багато інших.

Чи перейняв ти для себе досвід і чи отримував пропозиції про продовженння стажування?

Досвід я отримав просто неймовірний. Працюючи 40 год в тиждень, як і інші програмісти в цій компанії, я зміг відчути себе справжнім програмістом, який працює на повній віддачі. Це було досить не легко, але в той же час я дізнався про багато не тільки технічних речей, а й речей пов’язаних з роботою в команді, спілкуванням, та й навіть життям в іншій країні, в іншому місті — це нові враження і нові позитивні емоції. Сама компанія мені дуже сподобалась, там все чудово організовано, люди привітні, вони, як і ти, зацікавлені в твоїй якісній роботі. Я отримав запрошення на майбутнє, однак я маю певні плани тут і хочу реалізувати свої ідеї, тому про роботу в цій компанія я всерйоз ще не задумуюсь. Хоча в майбутньому — все може бути.

Чи виникли в тебе якісь негативні враження від перебування на стажуванні в компанії «Яндекс»?

Робота в корпорації - це надзвичайна стабільність, достатньо великий доступ до будь-яких технічних ресурсів, але в той же час я бачу тут певні недоліки. Коли ти працюєш разом із сотнями людей і ви робите невелику кількість проектів, які насправді тільки оновлюються, ти не можеш відчути повну реалізацію власного потенціалу і створити щось своє, тобто показати себе не повну. Тому, іноді, для багатьох постає питання про реалізацію себе і переходу в компанію, яка лише починає своє існування. Тоді ти маєш можливість створити щось з нуля, своє. Але одночасно я не можу сказати, що краще, а що гірше.  І мої враження від стажування лише позитивні. Я важаю, що такий досвід повинен отримати кожен, хто бачить себе в майбутньому талановитим програмістом.

Що ти хочеш побажати студентам? Дай їм пораду на майбутнє.

Я впевнений, що як би ви не розраховували на знання, здобуті в університеті, треба самому розвиватись і проявляти ініціативу поза межами нашого навчальноьго закладу. Розраховувати на власні сили і на самого себе, а університет — це, в деякому роді,  лише навчальна база.

Ну що ж, ми вітаємо Андрія із здобуттям такого корисного досвіду і бажаємо йому творчих успіхів та нових ідей на майбутнє.

Студентка ПМ-31 ННІ АКОТ

Гаврилюк Наталія