Стажування у навчальному центрі ДП «Фесто»

Festo являється ведучим лідером в області автоматизації, а також флагманом на ринку промислового навчання і підвищення кваліфікації. Компанія працює в таких галузях як iнтернет речей (IoT), розумні виробничі системи, кібер-фізичні системи і великі дані (big data), комплексні електричні та пневматичні системи автоматизації, від техніки управління до датчиків і виконавчих механізмів. Компанія Festo у виді благодійної допомоги надала для кафедри АЕКІТ зразки пневматичних та електричних засобів автоматики, які стануть основою лабораторних стендів.

З метою набуття практичного досвіду та задля підняття професійного рівня на базі навчального центру німецької компанії  Festo пройшов стажування старший викладач кафедри автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій НУВГП Реут Дмитро Тагірович. Навчання проходило з 12.02.2018р. по 15.02.2018р.

Під час стажування Дмитро Тагірович набув практичних навичок та знань з наступних тем :

-         компоненти пневматичних систем : клапани (розподільники), виконавчі механізми;

-         компоненти електромеханічних систем : асинхронні двигуни, частотні перетворювачі;

-         умовні позначення елементів згідно ISO, методика підбору, принципи роботи, технічне обслуговування та особливості експлуатації;

-         компоненти електричних систем : контакти, реле;

-         електричні елементи контролю положення. Методика підбору та особливості експлуатації контактних та безконтактних датчиків (геркони, індуктивні, ємнісні, оптичні та тиску);

-         контролери Фесто, призначення та область застосування;

-         особливості покрокового програмування;

-         мова програмування STL : команди програмування;

-         практичні заняття зі складання, монтажу та налагодження промислових систем управління з використанням контролера на базі декількох пневматичних пристроїв.

Отримана в результаті навчання кваліфікація дозволяє вирішувати промислові завдання з використанням електропневмоавтоматики та систем управління на базі контролерів FESTO, а також передавати набуті знання студентам.