Призові місця на Всеукраїнській студентській олімпіаді з програмування

Завершився III етап (фінальний) Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у другій групі. Він проходив у місті Харкові на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця (ХНЕУ) 22-24 жовтня 2015 року згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 276 від 12.03.2015 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2015 році».

В олімпіаді взяли участь 30 команд з 27 університетів України. Від нашого університету поїхала команда – NUWM_Stream (укр. «потік»). Вона виборола право представляти університет на попередніх двох етапах - І етапі олімпіади (обласному) та ІІ етапі (західний регіон).

Олімпіада проводилась згідно правил чемпіонату світу з програмування серед студентських команд під егідою Association for Computing Machinery (ACM). Кожна команда складається з 3 чоловік, якій надається один комп’ютер для розв’язування алгоритмічних задач. Загальна кількість задач – більше 10. Час проведення 5 годин. Та команда, яка розв’яже найбільшу кількість задач при найменшій кількості помилкових спроб, вважається переможцем. Перевірка розв’язків автоматична і можна в режимі реального часу спостерігати за перебігом подій. Проте, для збереження інтриги, статистика заморожується за годину до закінчення.

В перший день відбулося офіційне відкриття олімпіади, виступи спонсорів та тренувальний контест, де учасники ознайомилися з автоматизованою системою тестування. Другий день – основне змагання, яке тривало 5 годин.

Команда NUWM_Stream у складі Криловця Віктора та Андреєва-Савчука Івана, незважаючи на відсутність ще одного члена команди, зуміла з самого початку змагання закріпилася в призовій групі. І на спроби інших команд витіснити їх звідти відповідали все новими і новими здачами завдань. В результаті запеклої боротьби наша команда зайняла третє призове місце. Варто зазначити, що хлопці досягли такого успіху завдяки наполегливій праці протягом декількох останніх років. В 2012 році вони посіли 28 місце, 2013 року - 11 місце, минулого року – ІІ місце. І ось цього року знову увійшли в призову трійку та були нагороджені цінними призами і дипломом третього ступеня. Це свідчить про успішну підготовку ІТ фахівців Національним університетом водного господарства та інститутом автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки зокрема.

Загалом, участь в олімпіадах такого рівня – це нагода отримати величезний досвід, адже потрапити до списку фіналістів – означає перш за все перемогти самих себе. Також це можливість вписати гарні здобутки в резюме, привернути до себе увагу ІТ-компаній і отримати від них цікаві пропозиції щодо подальшого працевлаштування.

Організаторам хочеться подякувати за успішне проведення олімпіади. А учасникам –побажати подальших успіхів і нових здобутків!

Детальна турнірна таблиця доступна на сайті http://olymp.hneu.net/olymp/index2.php?contest_id=87

Тренер команди Жуковський В.В.,

старший викладач кафедри прикладної математики

витримка з турнірної таблиці