Новий комп’ютерний клас вже працює

Новий комп’ютерний клас в навчально-науковому інституті автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки.

Як розповів директор інституту АКОТ Петро Тадеєв,  можливість працювати на нових ноутбуках  студенти отримали завдяки громадському об’єднанню «Інформаційний поступ»,  до складу якого входять батьки студентів. Коли постала дилема, що придбати: 10 комп’ютерів чи 15 ноутбуків, батьки разом із керівництвом інституту вирішили, що п’ятнадцять робочих місць все ж таки краще ніж десять.

Частково програмне забезпечення вже є. Але для навчання за напрямами підготовки ННІАКОТ потрібно встановити  ще деяке.

Аспірант кафедри автоматизації електричних та комп’ютерно-інтегрованих технологій Роман  Муран розповідає, що однією з найцінніших програм для підготовки майбутніх фахівців в ННІАКОТ є   MATLAB, яка є зручним засобом для роботи з математичними матрицями, малювання функцій,  роботи з алгоритмами, створення робочих оболонок (user interfaces) з програмами в інших мовах програмування.  А ще  – вона має більше, ніж мільйон користувачів на виробництвах і науковців. Важливою є і SCADA (скорочення від англ. Supervisory Control And Data Acquisition) – один з компонентів  автоматизованих  систем  управління, які на сучасному етапі є складним комплексом програмних та апаратних засобів. Це системи для збору даних і оперативного диспетчерського управління, які  використовуються для спостереження та керування хімічними, фізичними  або транспортними процесами.Також  KOMPAS-3D – система тривимірного проектування, призначена для створення  тривимірних  асоціативних моделей окремих деталей і складних систем.

До речі, ноутбуки вже пройшли перевірку на якість. Нещодавно на них учнівська молодь вже вирішувала завдання обласного конкурсу з інформаційних технологій.