«Нові грані сусідства» (Shaping – neighbourhood)

Протягом 8-10 жовтня 2017 р. на базі Національного університету водного господарства та природокористування успішно відбулись семінари-тренінги «Нові грані сусідства» (Shaping – neighbourhood). Головний організатор CIVIC-Інститут Міжнародної Освіти у співпраці з Німецьким Інститутом Міжнародних Відносин в Області Культури (IFA), за підтримки Міністерства Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччини. Учасниками семінарів стали студенти, викладачі університету, а також представники інших ВНЗ, громадських організацій.

Протягом трьох днів всі учасники мали змогу ознайомитися з інтерактивними методами у сфері європейської освіти та більш глибоко зрозуміти особливості європейських суспільно-політичних зв’язків. Особливу роль було приділено інструментам та напрямам Європейської політики сусідства.

Представлені інтерактивні методи (рольові ігри, ситуаційне моделювання та імітаційні моделі конференцій) дали змогу учасникам більш глибоко осягнути сутність сучасних політичних та соціальних процесів з позиції керівників, на яких покладено відповідальність щодо прийняття рішень. В ході тренінгів студенти, викладачі, представники державних та недержавних установ і організацій занурилися у самостійно контрольований процес вирішення проблем шляхом перемовин та компромісів. В результаті, подальший аналіз власних рішень та вирішення реальної політичної проблеми дозволили учасникам побачити схожість та відмінності реальних та моделюючих дій. Таким чином, участь та захист інтересів у процесі рольових семінарів певною мірою готує учасників до участі у реальному суспільно-політичному житті.

Від імені учасників висловлюємо глибоку подяку представникам CIVIС-Інституту Мартіні Ехлінгер та Себастьяну Гратсу за кваліфіковане проведення семінарів, прагнення поділитися власним досвідом та знаннями з усіма учасниками семінару, відкритість та щирість у спілкуванні.

Після закінчення семінару, окрім нових знань, навичок та досвіду, всі учасники отримали сертифікати.