Наші студенти на Десятій ювілейній міжнародній студентській олімпіаді з програмування

З 29 червня по 4 липня 2015 року в Києві проходила Десята ювілейна міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова «KPI-OPEN 2015». Її організатором був Національний  технічний університет  України  «Київський  політехнічний  інститут»  та  Vanopl Development Group за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також  Кібернетичного  центру  Національної  академії  наук  України.

В олімпіаді зареєструвалося близько 100 команд з 5 країн світу (України, Польщі, Литви, Естонії та Росії). Щорічно спостерігається зростання інтересу до олімпіади, розширення її географії, збільшення призового фонду, підтримки спонсорів та партнерів. За десять років існування олімпіади в ній прийняло участь більше 600 команд та 2583 студенти з 12 країн та 150 вищих навчальних закладів. Ці показники роблять KPI-OPEN унікальним студентським змаганням в області програмування. А за своїм масштабом та географією учасників - найбільшим очним змаганням в цій галузі в Україні та одним з найбільших очних змагань молодих програмістів у світі.

В рамках олімпіади проводилось змагання зі спортивного програмування. Кожна команда складається з 3-х учасників. Змагання відбувалося протягом декількох днів по правилам ACM, а кінцевий результат визначався по середньому рейтингу ІТМО. Крім того, були проведені презентації, семінари та лекції, на яких ІТ-спеціалісти провідних компаній поділилися своїм досвідом і знаннями, познайомили молодих програмістів з актуальними задачами, що стоять перед індустрією на сьогоднішній день. Також організатори подбали і про дозвілля: організували прогулянку теплоходом по Дніпру, екскурсію містом, джаз концерт.

Однак основним завданням було алгоритмічне змагання. Наш університет був представлений молодою командою «BrainStorm» навчально-наукового інституту автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки. До складу команди входили: Москаль Олег, Ільчук Михайло (спеціальність «Прикладна математика») та Михальчук Олександр (спеціальність «Інформатика»).

Дана команда вперше брала учать в змаганнях подібного роду. Проте наші хлопці виступили достойно і отримали дипломи учасників олімпіади. Варто зазначити, що задачі торкалися різних областей: дискретна математика, теорія алгоритмів, методи оптимізації, програмування ітд. Робота в команді вчить знаходити спільну мову з іншими учасниками, розподіляти завдання і швидко їх вирішувати.

Детальна турнірна таблиця - http://kpi-open.org/results/

Хочеться подякувати організаторам за теплий прийом і побажати ще більше учасників і ще більшого масштабу. А нашим програмістам не зупинятись на досягнутому і продовжувати вдосконалювати свої професійні навички.

Старший викладач кафедри

прикладної математики,