ІТ-WEEKEND У РІВНОМУ

ІТ-WEEKEND У РІВНОМУ


ІТ-WEEKEND У РІВНОМУ

Вже вкотре всіх, хто цікавиться новинками в сфері розробки програмного забезпечення, гостинно запросила компанія SoftServe на найбільшу IT-подію міста Рівного – ІТ Weekend.

IT Weekend – серія конференцій в різних містах України, заснованих компанією SoftServe з метою сприяння професійного розвитку програмістів, створення умов для ефективного обміну досвідом, обговорення паттернів, пошуку нових рішень і креативних ідей у розробці, тестуванні та керуванні ІТ-проектами.

Захід відбувся 9 листопада 2013 року в конференц-залі готелю «Мир» м. Рівне.

Учасники конференції, серед яких і студенти та викладачі ННІАКОТ, які заздалегідь зареєструвались для участі у конференції, мали нагоду послухати доповіді провідних спеціалістів у сфері розробки та тестування. Переважна тематика виступів – QC (Quality control, контроль якості). Зокрема, на заході були представлені наступні доповіді:

 • Ярослав Буняк, Senior Software Engineer, SoftServe – «Introduction to Data Oriented Design».
 • Олександр Лазарчук, Intermediate Software Engineer, SoftServe – «Selenium for dummies, puppies and manual QC».
 • Сергій Бондаренко, Intermediate QC Engineer, SoftServe – «Advantage and Disadvantage of QC».
 • Олег Надорожняк, Engagement manager, SoftServe  - «Project Role of Quality Control[e]».
 • Роман Сенів, Agile Coach, SoftServe – «Як зрозуміти клієнта за 5 хвилин. Практичний порадник».

Ярослав Буняк, колишній випускник факультету прикладної математики та КІС НУВГП, у своїй презентації розповів про поняття «Data Oriented Design (DOD)», яке виникло нещодавно і представляє собою мінімізацію часу доступу до памяті. DOD – це техніка при написанні коду, в якій велика увага приділена зберіганню та структуруванню даних для збільшення продуктивності роботи програми, економії часу, коштів та пам’яті.

Він навів багато прикладів переваг використання DOD, серед яких – мінімальне завантаження процесора, дані гарно згруповані та їх легко розпаралелювати (Parallel Processing), програми в результаті використання DOD стають простішими (Simple Code).

Ярослав назвав ряд книг та ресурсів для більш детального ознайомлення із технікою DOD (Крис Касперски «Техника оптимизации программ. Эффективное использование памяти», Christer Ericson «Memoryoptimization» та ін.).

Олександр Лазарчук, також колишній випускник факультету прикладної математики та КІС НУВГП, виступив із доповіддю «Selenium for dummies, puppies and manual QC», в якій розповів про необхідність тестування програм для підвищення їх якості. Зокрема, Олександр детально зупинився на аналізі фреймворку Selenium мови Python для тестування Web-додатків.

Продовжив тематикуQC Сергій Бондаренко. Він детально проаналізував переваги та недоліки тестування програмних продуктів та роботи команди, яка цим займається.

Серед переваг він виділив наступні:

 • підняття репутації та якості продукту (в процесі тестування виявляються і по можливості максимум виправляються недоліки, в результаті чого клієнт віддає перевагу кращому продукту);
 • зниження витрат на підтримку продукту (дешевше виявити недоліки на етапі тестування, аніж вже на етапі роботи);
 • на етапі тестування на основі проаналізованих ризиків приймаються рішення про розширення або відкидання деяких функції майбутнього продукту, що теж робить його більш конкурентно спроможним;
 • стандартизація процесів – кожен готовий продукт має відповідати діючим стандартам та нормативним актам.

 Серед недоліків Сергій назвав такі:

 • досить часто замовнику важко пояснити необхідність тестування продукту, на що затрачається певний час. Замовник зазвичай зацікавлений заробити кошти на готовому продукті, а не витрачати ще їх на команду QC;
 • при виявленні в програмі помилок (багів) тестувальнику не завжди вдається знайти спільну мову із розробником, оскільки він вказує на недоліки в його роботі;
 • тестувальники несуть відповідальність за проведену роботу і за майбутню якість продукту;
 • робота команди QC є щоденною рутинною працею.

Олег Надорожняк в доповіді «Project Role of Quality Control[e]» повідав про ієрархію в команді тестувальників. Зокрема, він назвав наступні рівні: Junior QC, Intermediate QC, Senior QC та QC Lead. У своїй доповіді Олег приділив багато уваги кожному рівню, його вкладу в кінцевий результат – функціональність та якість готового продукту. Учасники конференції отримали багато практичних рекомендацій успішної співпраці в команді.

Також Олег зі свого досвіду порадив учасникам, які в майбутньому планують ефективно управляти командою, прочитати книгу Дж. Ханк Рейнвотера «Как пасти котов. Наставление для программистов, руководящих другими программистами».

Роман Сенів очолює Agile та Lean напрямки в компанії SoftServe і називає себе Agile-реалістом. Він поділився практичними аспектами організації роботи над програмним проектом. Зокрема, було детально розглянуто інструментальні засоби, техніку роботи, комунікацію між клієнтом, розробником та QС для отримання якісного кінцевого продукту. Роман навів приклади консалтингових проектів, на яких він працював.

Після конференції, за традицією, компанія запросила всіх на піца-паті, на якій учасники вже у неформальній обстановці мали змогу більше поспілкуватись з експертами та отримати вичерпні відповіді на свої запитання.

Загалом, заходи такого плану – це нагода побувати в компанії справжніх ІТ-професіоналів, отримати від них багато цікавих порад та корисної інформації для подальшого професійного зростання. Також це нагода зустріти знайомих та друзів, адже серед учасників конференції було помітно багато випускників факультету прикладної математики та КІС НУВГП.

Слід зазначити, що в ході конференції відбулась домовленість про майбутню зустріч в стінах нашого університету всіх бажаючих із Олесею Бендюг, HR маркетинг-спеціалістом компанії SoftServe, на якій Олеся більш детально розповість про компанію, можливість працевлаштування, перспективи подальшого кар’єрного зростання та інше.

 

P.S. Компанія SoftServe є однією з найбільших ІТ-компаній м. Рівного, що спеціалізується в розробці програмного забезпечення та постійним спонсором проведення студентської олімпіади з алгоритмічного програмування в НУВГП.

 

Наталія Федорчук,

старший викладач кафедри прикладної математики

 назад