III етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

Завершився III етап (фінальний) Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Він проходив у місті Харкові на базі Харківського національного економічного університету (ХНЕУ) 24-27 жовтня 2013 року.

В Олімпіаді взяли участь 30 кращих команд із 23 університетів. Від нашого університету поїхали дві команди – Stream (укр. «потік») та NUWM_GC. Ці команди вибороли право представляти університет на попередніх двох етапах - І етапі олімпіади (обласному) та ІІ етапі (західний регіон).

Олімпіада проводилась згідно правил чемпіонату світу з програмування серед студентських команд під егідою Association for Computing Machinery (ACM). Кожна команда складається з 3 чоловік, якій надається один комп’ютер для розв’язування алгоритмічних задач. Загальна кількість задач – більше 10. Час проведення 5 годин. Та команда, яка розв’яже найбільшу кількість задач при найменшій кількості помилкових спроб вважається переможцем. Перевірка розв’язків автоматична і можна в режимі реального часу спостерігати за перебігом подій. Проте для збереження інтриги статистика заморожується за годину до закінчення.

В перший день відбулося офіційне відкриття олімпіади, виступи спонсорів та тренувальний контест, де учасники ознайомилися з автоматизованою системою тестування. Варто зазначити, що лише 2 команди розв’язали успішно тестові завдання. Серед них була і наша команда Stream, яка першою це зробила. Другий день – основне змагання, яке тривало 5 годин.

Команда Stream у складі студентів ННІ АКОТ Чуя Юрія, Онищука Андрія (група ПМ-41) та Криловця Віктора (група АУТП-41) протягом довгого часу була серед призерів, але на останній годині поступилася більш досвідченим командам і посіла 11 місце. Інша команда NUWM_GC (Борисюк Віктор, Денисюк Михайло, Личак Юрій – студенти спеціальності «Прикладна математика») посіла 24 місце.

Загалом, участь в олімпіадах такого рівня – це нагода отримати величезний досвід, адже потрапити до списку фіналістів – означає перш за все перемогти самих себе. Також це можливість вписати гарні здобутки в резюме, привернути до себе увагу ІТ-компаній і отримати від них цікаві пропозиції щодо подальшого працевлаштування.

Організаторам хочеться подякувати за успішне проведення олімпіади. А учасникам –побажати подальших успіхів і нових здобутків!

Детальна турнірна таблиця доступна на сайті http://olymp.hneu.net/

Тренер команд Жуковський В.В.,

старший викладач кафедри прикладної математики

Витримка з турнірної таблиці:
III етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування