III етап Всеукраїнської студентської олімпіади

Завершився III етап (фінальний) Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Він проходив у місті Харкові на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця (ХНЕУ) 16-18 жовтня 2014 року.

В Олімпіаді взяли 37 команд з 29 університетів України. Загальна кількість учасників Олімпіади – 116 чоловік. Від нашого університету поїхала команда – NUWM_Stream (укр. «потік»). Вона виборола право представляти університет на попередніх двох етапах - І етапі олімпіади (обласному) та ІІ етапі (західний регіон).

Олімпіада проводилась згідно правил чемпіонату світу з програмування серед студентських команд під егідою Association for Computing Machinery (ACM). Кожна команда складається з 3 чоловік, якій надається один комп’ютер для розв’язування алгоритмічних задач. Загальна кількість задач – більше 10. Час проведення 5 годин. Та команда, яка розв’яже найбільшу кількість задач при найменшій кількості помилкових спроб, вважається переможцем. Перевірка розв’язків автоматична і можна в режимі реального часу спостерігати за перебігом подій. Проте, для збереження інтриги, статистика заморожується за годину до закінчення.

В перший день відбулося офіційне відкриття олімпіади, виступи спонсорів та тренувальний контест, де учасники ознайомилися з автоматизованою системою тестування. Другий день – основне змагання, яке тривало 5 годин.

Команда NUWM_Stream у складі студентів ННІ АКОТ Чуя Юрія (група ПМ-52м), Криловця Віктора (група АУТП-52м) та Андреєва-Савчука Івана (група ПМ-21) з самого початку змагання закріпилася в призовій групі. І на спроби інших команд витіснити їх звідти відповідали все новими і новими здачами завдань. В результаті запеклої боротьби наша команда зайняла друге місце. Варто зазначити, що хлопці досягли такого успіху завдяки наполегливій праці протягом декількох років. В 2012 році вони посіли 28 місце, минулого року - 11 місце. І ось цього року увійшли в призову трійку та були нагороджені цінними призами і дипломом другого ступеня.

Витримка з турнірної таблиці:

Загалом, участь в олімпіадах такого рівня – це нагода отримати величезний досвід, адже потрапити до списку фіналістів – означає перш за все перемогти самих себе. Також це можливість вписати гарні здобутки в резюме, привернути до себе увагу ІТ-компаній і отримати від них цікаві пропозиції щодо подальшого працевлаштування.

Організаторам хочеться подякувати за успішне проведення олімпіади. А учасникам –побажати подальших успіхів і нових здобутків!

Детальна турнірна таблиця доступна на сайті http://ejudge.hneu.net/olymp/index.php?contest_id=83

Тренер команди Жуковський В.В.,
старший викладач кафедри прикладної математики