II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

Завершився II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Він проходив у місті Львові на базі Національного університету імені Івана-Франка 10-12 вересня 2013 року як 1/4 фіналу світу 38 Міжнародної олімпіади з спортивного програмування. До змагань були запрошені 38 команд з 22 вищих навчальних закладів Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Від нашого університету поїхали дві команди - Stream та NUWM_GC. Ці команди вибороли право представляти нашу область та університет на І етапі олімпіади 20 квітня 2013р. Тоді змагалися команди Рівненської області і наші хлопці посіли перше та друге місця. Але основні змагання відбулися у Львові.

Олімпіада проводиться згідно правил чемпіонату світу з програмування серед студентських команд під егідою Association for Computing Machinery (ACM). Кожна команда складається з 3 чоловік, якій надається один комп’ютер для розв’язування алгоритмічних задач. Загальна кількість задач – близько 10 англійською мовою. Загальний час проведення 5 годин. Протягом цього часу команда повинна показати свої вміння з роз’язування задач, координації дій та знання англійської. Та команда, яка розв’яже найбільшу кількість задач при найменшій кількості помилкових спроб вважається переможцем. Перевірка розв’язків автоматична і можна в режимі реального часу спостерігати за перебігом подій. Проте для збереження інтриги статистика заморожується за годину до закінчення.

В перший день відбулося офіційне відкриття олімпіади, виступи спонсорів та тренувальний контест, де учасники ознайомилися з автоматизованою системою тестування. Другий день – основне змагання, яке тривало 5 годин.

Наша команда Stream у складі двох студентів ННІ АКОТ Чуя Юрія (група ПМ-41) та Криловця Віктора (група АУТП-41), незважаючи на відсутність Онищука Андрія (група ПМ-41), який перебуває на стажуванні в компанії «Yandex», зуміла вирватися в „прохідну” групу і посіла 10 місце серед команд західного регіону. Інша команда NUWM_GC (Борисюк Віктор, Денисюк Михайло, Личак Юрій – студенти спеціальності «Прикладна математика») посіла 12 місце.  В наступний тур проходять кращі команди (6+6) для змагання в двох лігах. Перша ліга це півфінал чемпіонату світу, який буде проходити в м. Вінниця. Друга ліга лише фінал Всеукраїнської олімпіади з програмування в м. Харків. Наші хлопці потрапили на наступний етап в м. Харків, тому хочеться побажати нових досягнень та перемог!

Витримка з турнірної таблиці:

Місце

Навчальний заклад

LNU_Penguins

LNU_FiredUP

LNU_hfrb

UzhNU_Brainiacs

Ужгородський національний університет

NULP_Prime

Національний університет «Львівська політехніка»

LNU_Hallo_World

KhmNU_KKL