З 30 червня по 5 липня 2014 року в Києві проходила Дев’ята міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова «KPI-OPEN 2014». Її організатором був Національний  технічний університет  України  «Київський  політехнічний  інститут»  та  Vanopl Development Group за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також  Кібернетичного  центру  Національної  академії  наук  України.

В олімпіаді зареєструвалося 79 команд з 4 країн світу. Щорічно спостерігається зростання інтересу до олімпіади, розширення її географії, збільшення призового фонду, підтримки спонсорів та партнерів. За дев’ять років існування олімпіади в ній прийняло участь більше 600 команд та 2500 студентів з 12 країн та 150 вищих навчальних закладів. Ці показники роблять KPI-OPEN унікальним студентським змаганням в області програмування. А за своїм масштабом та географією учасників - найбільшим очним змаганням в цій галузі в Україні та одним з найбільших очних змагань молодих програмістів у світі. Така подія не могла лишися поза увагою засобів масової інформації і ряд інформаційних агентств були присутні для її висвітлення (наприклад, ПедПРЕСА https://www.youtube.com/watch?v=voCrS_Iq0zc )

В рамках олімпіади проводилось змагання зі спортивного програмування. Кожна команда складається з 3-х учасників. Змагання відбувалося протягом декількох днів по правилам ACM, а кінцевий результат визначався по середньому рейтингу ІТМО. Крім того, були проведені презентації, семінари та лекції, на яких ІТ-спеціалісти провідних компаній поділилися своїм досвідом і знаннями, познайомили молодих програмістів з актуальними задачами, що стоять перед індустрією на сьогоднішній день. Також організатори подбали і про дозвілля: організували прогулянку теплоходом по Дніпру, екскурсію містом, джаз концерт.

Однак основним завданням було алгоритмічне змагання. Наш університет був представлений командою «Stream» навчально-наукового інституту автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки. До складу команди входили: Онищук Андрій, Чуй Юрій (спеціальність «Прикладна математика») та Криловець Віктор (спеціальність «Автоматизоване управління технологічними процесами»).

Наші хлопці виступили успішно і зайняли 14-те місце. Згідно отриманих результатів вони були нагороджені дипломом за високі досягнення. Це ще раз доводить про високий рівень підготовки наших студентів і здатність на рівних конкурувати з вітчизняними та закордонними командами.

Варто зазначити, що задачі торкалися різних областей: дискретна математика, теорія алгоритмів, методи оптимізації, програмування ітд. Робота в команді вчить знаходити спільну мову з іншими учасниками, розподіляти завдання і швидко їх вирішувати.

Витримка з турнірної таблиці:

Університет

Місто

Flawless

Kyiv National University of Taras Schevchenko

Penguins

Lviv National University named in honour of Ivan Franko

Львів

ONU 1 2/3

Odessa National University named in honour of Ilya Mechnikov

Одеса

SuperMario

Kyiv National University of Taras Schevchenko

Cifeidion

Dnipropetrovck national university named after Oles Gonchar

Дніпропетровськ

SetUp

Zaporizhzhya National Technical University

Запоріжжя

iddqd

National Technnical University "Kharkiv Polytechnical Institute"

KhNURE

United_Kharkiv national university of Radio Electronics

Compote

Odessa National Polytechnical University

Одеса

Everest

Eastern European National University name after Lesya Ukrainka

Луцьк

Tallinn University

Tallinn University Of Technology

Таллін

AIR

bicycle

Stream

Національний університет водного господарства та природокористування

Рівне

CoolCoders

Su-7B

National Aerospace University named in honour of N.E. Zhukovskiy "Kharkiv aviation institute"

Atlantis

Kharkiv national university of Radio Electronics

Детальна турнірна таблиця - http://kpi-open.org/results/

Хочеться подякувати організаторам за теплий прийом і побажати ще більше учасників і ще більшого масштабу. А нашим програмістам не зупинятись на досягнутому і продовжувати вдосконалювати свої професійні навички.

Офіційний сайт олімпіади - http://www.kpi-open.org