II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

Завершився II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Він проходив у місті Львові на базі Національного університету імені Івана-Франка 12-14 вересня 2014 року як 1/4 фіналу світу 39 Міжнародної олімпіади з спортивного програмування. До змагань були запрошені більше 30 команд з вищих навчальних закладів Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Від нашого університету поїхали три команди – NUWM_Stream, NUWM_GC та NUWM_Brain_Storm. Ці команди вибороли право представляти нашу область та університет на І етапі олімпіади у квітні 2014р. Тоді змагалися команди Рівненської області і наші хлопці посіли перші місця. Але основні змагання відбулися у Львові.

Олімпіада проводиться згідно правил чемпіонату світу з програмування серед студентських команд під егідою Association for Computing Machinery (ACM). Кожна команда складається з 3 чоловік, якій надається один комп’ютер для розв’язування алгоритмічних задач. Загальна кількість задач – близько 10 англійською мовою. Загальний час проведення 5 годин. Протягом цього часу команда повинна показати свої вміння з роз’язування задач, координації дій та знання англійської. Та команда, яка розв’яже найбільшу кількість задач при найменшій кількості помилкових спроб вважається переможцем. Перевірка розв’язків автоматична і можна в режимі реального часу спостерігати за перебігом подій. Проте для збереження інтриги статистика заморожується за годину до закінчення.

В перший день відбулося офіційне відкриття олімпіади, виступи спонсорів та тренувальний контест, де учасники ознайомилися з автоматизованою системою тестування. Другий день – основне змагання, яке тривало 5 годин.

Наша команда Stream у складі студентів ННІ АКОТ Чуя Юрія (група ПМ-51), Криловця Віктора (група АУТП-41) та Івана Андреєва-Савчука (група ПМ-21), зуміла вирватися в „прохідну” групу і посіла 10 місце серед команд західного регіону. Інші команди NUWM_Brain_Storm (Москаль Олег, Ільчук Михайло, Польовий Тарас) та NUWM_GC (Борисюк Віктор, Денисюк Михайло, Личак Юрій – всі студенти спеціальності «Прикладна математика») посіли 23 та 29 місця відповідно. Детальна турнірна таблиця по всій Україні доступна на міжнародному офіційному сайті ACM/ICPC http://icpc.baylor.edu/regionals/finder/aucpc-2014

В наступний тур проходять кращі команди для змагання в двох лігах. Перша ліга це півфінал чемпіонату світу, який буде проходити в м. Вінниця. Друга ліга лише фінал Всеукраїнської олімпіади з програмування в м. Харків. Наші хлопці потрапили на наступний етап в м. Харків, тому хочеться побажати нових досягнень та перемог!

Тренер команд Жуковський В.В.,

старший викладач кафедри прикладної математики