Забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами

Забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами

Забезпечення права на освіту дітей з  особливими потребами в Україні та Сполучених Штатах Америки

15 червня 2016 року відбулася зустріч начальника відділу освіти дітей з особливими потребами департаменту загальної середньої та дошкільної освіти     Тетяни Симоненко з представниками міжнародної організації «MOSAIC» (США) та офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини щодо забезпечення права на освіту дітей з інвалідністю та розвитку інклюзивної освіти в Україні.

У зустрічі взяли участь: представник офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини Ярощук Марина, Меган Хассі – директор  міжнародної організації «MOSAIC» (США),  Донна Вернер – керівник юридичного відділу, Келі Літел –  керівник міжнародних зв’язків вказаної організації, головні спеціалісти відділу освіти дітей з особливими потребами департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Дмитрієва-Заруденко Ю. В., Охріменко Ю. В. та Лабайчук Г. Ф., провідний спеціаліст відділу освітньої політики Інституту модернізації змісту освіти Міністерства.

Міжнародна організація «MOSAIC» (США) є партнерами офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини у реалізації визначених Президентом України завдань щодо удосконалення механізму забезпечення права дитини, зокрема на здобуття якісної освіти незалежно від можливостей та потреб дитини, проживаючи в сім’ї та процесу реформування системи інтернатних закладів

Під час зустрічі начальник відділу Т. Симоненко поінформувала представників «MOSAIC» (США) про систему освіти для дітей з особливими потребами в Україні, особливості в організації навчально-виховного процесу у спеціальних навчальних закладах, підготовку корекційних педагогів та педагогічних працівників для роботи в умовах інклюзії, а також повідала про дії Міністерства щодо реформування загальної середньої освіти та розвитку інклюзивного навчання.

Меган Хассі – директор «MOSAIC» (США) поінформувала учасників зустрічі про систему освіти дітей з інвалідністю в США, відзначивши, що для навчання дітей із складними порушеннями розвитку в Америці функціонують спеціальні школи, які також утримуються за рахунок держави. Їх організація опікується однією з таких шкіл та допомагають дорослим особам з інвалідністю, які проживають у спеціальних будинках.

Маючи досвід роботи з такими категоріями осіб, їх місія в Україні полягає у вивченні системи забезпечення права осіб з інвалідністю на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист на наданні необхідної допомоги в умовах реформування системи інтернатних закладів.

За інформацією МОНназад