Вступна кампанія триває

Сьогодні приймальна комісія Національного університету водного господарства та природокористування зафіксувала круглу цифру ─ 3 000 пакетів документів надійшло до вузу. Найбільше на такі напрями, як економіка підприємства, фінанси і кредит, будівництво та правознавство.

Як і очікували, вступники активізувалися з понеділка. На думку заступника голови відбіркової комісії ННІ БА Вячеслава Андрушкова, така ситуація склалася тому, що діти до 5 липня не могли роздрукувати даних ЗНО. Тим не менше абітурієнтам, які обрали спеціальності з творчими конкурсами варто поквапитися і здати документи до 20 липня, бо, наприклад, у архітекторів 22-го числа консультація, а 23-го іспит.

Великим попитом користуються нові напрями такі, як документознавство та інформаційна діяльність, а також право. На 50 ліцензованих місць за спеціальністю правознавство вже отримали 150 заяв, каже заступник директора ННІ економіки, менеджменту та права НУВГП, почесний юрист України, професор Валерій Цимбалюк. Він зауважує, що цьогорічні вступники мають досить високі результати. Більше двох десятків абітурієнтів, у яких ЗНО перевищує ─ 190 балів. Це говорить про те, що в Рівному хочуть вчитися талановиті й розумні діти, які мають гарні показники, каже В. Цимбалюк. До того ж цінова політика НУВГП суттєво вирізняється серед колег. Якщо рік навчання у Східно-українському Національному університеті міста Луцьк коштує 14 000 грн., в Острозькій академії – 12 700, то у нас це 8 000 грн. на денну форму навчання, кваліфікаційного рівня – бакалавр права, підкреслює він.

Серед популярних і економічні напрями, на 5 спеціальностей надійшло 600 заяв від абітурієнтів, каже заступник голови відбіркової комісії ННІ ЕМП Олег Кухар. І саме ці вступники є лідерами за успішністю. Так, Довгопола Юлія має 200 балів за атестат, Грема Катерина 199, за загальною кількістю балів лідирує Ян Аладько 819, підрахували представники комісії.

Найбільше заяв надходить від жителів Рівненської області та міста Рівне, близько 70 відсотків, проаналізував відповідальний секретар приймальної комісії Олег Кухнюк. Їдуть до нас і з Хмельниччини, Волині, Тернопільщини, Житомирщини та Київщини. Також університет набирає на навчання студентів за інтегрованими планами на другий та третій курси. Їм необхідно буде скласти академічну різницю з навчальних предметів та фаховий іспит.