Вища освіта сповільнює старіння - вчені

Вища освіта сповільнює старіння - вчені

Вчені з Університетського коледжу Лондона дійшли висновку, що у малоосвічених людей старіння клітин відбувається швидше, ніж у тих, хто здобув вищу освіту.

 

Як зазначає Бі-бі-сі, зв'язок між станом здоров'я і соціально-економічним становищем було встановлено вже давно. Бідніші люди в середньому більше курять, менше займаються спортом і рідше звертаються до лікарів, що зазвичай призводить до раннього старіння.

Проте результати останнього дослідження вказують на те, що рівень освіти, ймовірно, впливає на здоров'я людини більше, ніж рівень життя або становище в суспільстві. Причини зв'язку з цим поки не дуже зрозумілі, проте учені припускають, що більш освічені люди в цілому схильні приймати правильніші рішення щодо своєї поведінки і стилю життя. Не виключено також, що освічені люди відчувають менше стресу або краще справляються з ним. 

За словами керівника дослідження, професора Ендрю Степто, рівень освіти багато в чому зумовлює соціальний клас, і дослідження вказує на те, що тривалий вплив на людину умов життя в нижчих шарах суспільства посилює процес старіння на клітинному рівні.

У рамках експерименту вчені взяли аналізи крові у більш ніж 400 чоловік  віком від 53 до 75 років. Потім проводилось вимірювання частин ДНК, розташованих на кінцях хромосом (теломер), чим вони коротші, тим швидше людина старіє. Було встановлено, що люди з невисоким рівнем освіти мали коротші теломери. Тобто процес старіння у них протікав швидше. На довжину теломер не впливав ні соціальний, ні економічний статус.

Професор Стівен Холгейт, який очолює комісію при британській Медичній Раді, говорить, що результати цього дослідження підтверджують висновки, до яких вчені приходили і раніше. "Рішення, які ви приймає на перших стадіях життя, можуть значно вплинути на ваше здоров'я, - сказав Стівен Холгейт. - Визначити причинну залежність дуже складно, але це дослідження вказує, що освіта приносить більше користі, ніж гарна робота", - зазначив учений.назад