Шкільна освіта в Китаї та цікаві факти про неї

Шкільна освіта в Китаї та цікаві факти про неї

Діти в Китаї навчаються у школі протягом 12 років. Як і в більшості країн, навчання поділяється на три сходинки. Цікавим є те, що з 2008 року в країні є обов’язковим проходження 9-річної освіти в школі, що є безкоштовним. Далі вже батьки та дитина можуть самостійно вирішувати, чи продовжувати навчання у трьох останніх класах.

Початкова школа в Китаї триває для дитини приблизно з 6 до 11 років. С 12 до 14 років учні завершують неповну середню освіту, а вже с 15 до 18 мають можливість закінчити повну середню школу, хоча це не є обов’язковим. Перший маленький тест майбутні першокласники проходять перед зарахуванням до школи. Після завершення навчання у початковій школі школярі складають іспит. Для того, щоб почати навчання в середній школі потрібно набрати необхідну кількість балів. В Китаї існують школи при ВНЗ, і якщо учень набирає достатньо балів для того, щоб вступити в таку, це майже завжди гарантує йому подальше зарахування до вищого навчального закладу.

Після завершення навчання у школі, її випускники складають іспити, що одночасно є й випускними зі школи, і вступними до ВНЗ. Для того, щоб мати право на подачу заяви до ВНЗ, потрібно набрати мінімальну необхідну кількість балів. Чим вищий статус закладу, тим більші вимоги він може висувати до абітурієнтів. Як і в Україні, випускник має можливість подавати заявку у декілька ВНЗ.

Особливості навчання та розкладу

Порівняно з іншими країнами, китайські учні мають велике навантаження, адже китайська мова дуже складна. 80% навчального часу учні витрачають на вивчення рідної мови та математики. Діти навчаються 5 днів на тиждень та навчаються з 8 до 16 години. Зазвичай режим навчання такий: З 8 до 11.30 учні мають уроки з важливих предметів – це рідна та іноземна мова та математика. З 11.30 до 14 діти відпочивають – мають перерву на обід. З 14 до 16 проходять заняття з другорядних предметів – фізична культура, праця, мистецтва. До речі, займатися фізкультурою в школі діти мають не менше, ніж 70 хвилин на тиждень. Класи в Китаї досить великі – зазвичай від 30 учнів, але зазвичай їх кількість досягає 70 осіб.

 

Навчальний рік в країні триває два семестри. Як і в Україні, наприкінці кожного учням виставляються бали, тож батьки завжди можуть бути в курсі успіхів дитини. Дисципліна в школах дуже жорстка – якщо учень не відвідує 12 занять без поважної причини, його відраховують.

Цікаві факти про школи в Китаї:

1. Щодня в школах проводяться зарядки та збори. Ранок у школі починається з зарядки, а потім проходить лінійка, на якій учням повідомляють новини та підіймають прапор.

2. В багатьох школах Китаю немає опалення, тож взимку учні можуть навчатися навіть у верхньому одязі.

3. За перші півроку навчання китайські діти вивчають 400 ієрогліфів.

4. У китайських учнів немає щоденників – лише зошит, куди записуються завдання. За досягненнями дитини батьки можуть слідкувати лише за перевіреними контрольними роботами, які вчителі роздають учням.назад