Самі незвичайні школи світу

Самі незвичайні школи світу

В уявленні більшості з нас школа - це сіра будівля, з класними кімнатами, довгими коридорами, спортзалом та їдальнею. Проте  в світі не все так одноманітно, є школи, які можна уявити собі тільки в найсміливіших фантазіях. Отже, вмикайте уяву - найнезвичайніші школи світу:


1. Террасет - школа під землею (Terraset Elementary School PTA (США)Незважаючи на всю фантастичність даного проекту, школа Террасет дійсно знаходиться під землею, в місті Рестон, штат Вірджинія. Цьому навчальному закладу вже понад 40 років і побудували його в середині 70-х років. Це період, коли Америку збагнув енергетична криза, і міська влада не придумали ні чого більш економічного, ніж побудувати школу, яка сама б себе зігрівала. З цією метою зняли земляний пагорб, побудували будівлю і знову засипали його землею, передбачивши не тільки те, що школа сама себе буде зігрівати, але і систему охолодження будівлі.

Учнів даної школи, по праву можна назвати «діти підземелля». За всіма іншими параметрами - це звичайнісінька школа, в якій відбувається класичне, за американськими мірками, навчання, крім того, що даний навчальний заклад є ще і туристичною Меккою міста.


2. Плавуча школа в Камбоджі.


Наступна, не менш екзотична школа,  розташовується на воді. Втім, в цьому регіоні дане явище нікого не дивує, так як і домівки, і магазини, і інші будівлі тут, в прямому сенсі, плавають.

Йдеться про плавуче село Кампонг Луонг, яке знаходиться на озері Тонлесап, в Камбоджі. У школі налічується близько 60 учнів, 40 з яких - діти-сироти, батьки яких загинули під час рибної ловлі. У навчальному закладі знаходиться всього один великий клас, де діти вчаться і проводять вільний час. В школу діти плавають в спеціальних лодках, які дещо нагадують човен.


3. Альтернативна школа Альфа - ALPHA Alternative School (Канада)


Це один із найстаріших навчальних закладів Канади, існує з 1972 року і є дійсно унікальним. Особливим його робить ставлення до учня, а також використання в навчанні прогресивних педагогічних ідей.


В основі філософії школи Альфа лежить визнання того, що кожна дитина індивідуальна, у кожного своя швидкість навчання і сфера інтересів, тому в школі відсутні розпорядок дня і розклад уроків, а правила поведінки диктують самі учні. У цьому навчальному закладі учні не отримують оцінок і у них відсутня домашнє завдання. Розподіл на класи відбувається не за віковим критерієм, а за сферою інтересів дітей.

Основні питання управління навчальним закладом вирішуються на щомісячних зборах учнів, вчителів та батьків. При цьому батьки, на волонтерських засадах, є активними учасниками освітнього процесу та помічниками вчителя протягом навчального дня. 


4. Відкрита школа Орестад в Копенгагені 


Дану школу можна віднести до витворів сучасного архітектурного мистецтва. Але не тільки будівля, а й характер навчання тут відрізняється від класичної школи. У приміщенні цього навчального закладу практично відсутні внутрішні перегородки, і немає класів, в їх звичному розумінні.


Серце школи - величезні гвинтові сходи, які з'єднують 4 поверхи будівлі. По всій школі стоять м'які дивани і пуфи, на яких учні відпочивають і роблять домашні завдання. «У нашій школі практично немає стін, які б нас роз'єднували, зате ми маємо високі стелі» - кажутьвідвідувачі цієї незвичайної будівлі. І в цих словах полягає не стільки архітектурна особливість будівлі, скільки філософія цієї унікальної країни Знань. Школярі вчаться працювати в просторі без кордонів, використовуючи свої вміння і навички для вирішення поставлених завдань. У школі відсутні класичні навчальні посібники, учні вчаться по електронним книгам і використовують інформацію, отриману в Інтернеті.


5. «Кенелекен» - кочове школа (Якутія)


А ось хлопцям, які навчаються в цій школі, несказанно повезло. І це не тому, що у них сучасний навчальний заклад, а внаслідок того, що вони мають можливість жити з батьками і отримувати класичну шкільну освіту. До недавнього часу діти з кочових племен Північних регіонів Росії змушені були або вчитися і жити в школах-інтернатах, місяцями не бачачи рідних, або зовсім не отримували освіти.


Кочову школу по праву можна назвати найменшої школою за чисельністю учнів і персоналу. Подібий навчальний заклад нараховує від 6 до 8 учнів, де працюють 2-3 педагога. Однак це не заважає хлопцям отримувати такі ж знання, вміння і навички, як і їх осілим одноліткам. Кочова школа обладнана супутниковим Інтернетом, що дає можливість спілкуватися із зовнішнім світом. У планах уряду оптимізувати навчальний процес, створивши адаптовані навчальні електронні посібники, на зміну класичним шкільними підручниками.
 

6. Пригодницька школа Watershed (Watershed School (США)


Школа пригод - чи не це мрія будь-якого хлопчика й дівчинки шкільного віку. І ці мрії збуваються в американській школі Watershed .

Освітній процес тут побудований як одна велика подорож по просторах країни Знань. Якщо це географія, то вивчення її відбувається на місцевості, біологія - в заповіднику, в безпосередньому контакті з живою природою, архітектура - на вулицях міста. Навчальні експедиції - ось найпродуктивніші методи отримання міцних знань, на думку педагогів цієї школи. Не дивлячись на те, що хлопцям доводиться вивчати і математику, і мови, очікування довгоочікуваного походу і яскравих вражень дає стимул відмінно вчитися. А, крім того, - заняття спортом, участь в рок-групі роблять шкільні роки незабутніми. І справді мав рацію німецький письменник Ернст Хайне, коли сказав: «Ви знайдете більше знань в буках і дубах, ніж в книгах. Звірі, дерева і каміння зберігають такі знання, які не передасть вам ніякий вчений » .
 

7. Печерні школи Китаю.


Китай не перестає дивувати нас економічними чудесами і однією з передумов даного явища по праву можна вважати тягу цих людей до знань. Підтвердженням тому служить унікальна школа в провінції Гуйчжоу (Guizhou). Народність мяо (Miao), корінне населення цього регіону, живе досить скромно. Низький рівень життя не дозволяв цим людям довгий час здобувати освіту. І тільки в 1984 році була відкрита перша школа. Так як засобів на будівництво школи не було, навчальний заклад було вирішено розмістити в найближчій печері. Тут були обладнані класи, спортивний майданчик і зона відпочинку.


Спочатку школа була розрахована на один клас, проте сьогодні її вихованцями є 186 дітей. І це незважаючи на те, що до школи учням доводиться добиратися по шість годин на день. Як тут не згадати вірменську прислів'я: «Не той більше знає, хто більше жив, а той, хто далі ходив» .


І на закінчення, якою б незвичайною була школа, де б вона не перебувала, основним її призначенням залишається виховання підростаючого покоління. «Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє » (Анрі Барбюс)


назад