Нові можливості для співпраці запропонував стратегічний партнер НУВГП ДУ “Люблінська Політехніка”

1-2 квітня 2014 року відділ європейської освіти Національного університету водного господарства та природокористування гостинно приймав делегацію з ДУ «Люблінська Політехніка», головною метою перебування якої було обговорення європейських програм за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Магістр” з можливістю отримання подвійного диплому.

Делегація з Люблінської Політехніки у складі Вєслава Сікори — директора Бюро Східного Партнерства Люблінської Політехніки, Анни Рудавської — заступника декана механічного факультету, Бартоломея Квятковського — заступника декана факультету будівництва та архітектури, Павла Комади — заступника директора інституту електротехніки та інформатики та Юлії Яскевич – перекладача зустрілася 1 квітня з проректорами та директорами навчально-наукових інститутів НУВГП, зокрема з в.о. проректора з наукової роботи і міжнародних зв’язків Савіною Н.Б., в. о. проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Сорокою В.С., в.о. директора ННІ ЗДН Турбалом Ю.В., в.о. директора ННІ БА Макаренком Р.М., в.о. директора ННМЕІ Гавришом В.С. та директором ННІ АКОТ Тадеєвим П.О. У ході зустрічі порушувалися питання щодо організації навчального процесу за програмами подвійних дипломів на ОКР «Магістр» на всіх спеціальностях, впровадження інтенсивних курсів з вивчення польської мови для студентів та викладачів з метою ефективної співпраці між ВНЗ-партнерами.

Також керівництво обох університетів домовилося про можливість проходження ознайомчої практики для студентів, які бажають навчатися згідно програми подвійних дипломів на початку травня у місті Люблін. З метою привернення уваги студентства до Люблінської Політехніки представники польської делегації презентували фільм про умови та переваги навчання у вищезгаданому університеті. Ознайомитися із презентаціями можна на інтернет-сторінці відділу європейської освіти та університету.

Директор Бюро Східного партнерства Вєслав Сікора зустрівся з в.о. ректора НУВГП Мошинським В.С. На зустрічі обговорювалась можливість навчання на аспірантурі та проходження стажування на базі Люблінської Політехніки для викладачів та пошуковців НУВГП. У ході зустрічі було запропоновано НУВГП долучитися до участі у грантах та інноваційних проектах ЄС спільно із ДУ ЛП. Тому 11 квітня 2014 року відбудеться чергова зустріч ректорату нашого університету з представником Люблінської Політехніки та керівником Центру іноваційних проектів (Польща).

У перший день перебування польської делегації відбулася також зустріч із батьками студентів-першокурсників, які вже навчаються за програмою подвійного диплому за напрямами «Менеджмент» та «Інформатика» під головуванням начальника відділу європейської освіти Корнелюк І.А. Пан Вєслав Сікора виступив перед батьками студентів і розказав про досягнення та проблеми, які виникають під час навчання у Польщі. Особливо пан Вєслав Сікора наголосив на постійному та наполегливому вивченні польської мови з метою успішного навчання та написання кваліфікаційної роботи. Зокрема, запропонував всім бажаючим вивчити мову або покращити свій рівень знань на базі Люблінської Політехніки у літній період. Вартість двотижневого інтенсивного курсу вивчення польської мови (60 год.) 360 злотих.

2 квітня 2014 року відбулися робочі зустрічі керівників факультетів обох університетів. Зокрема, обговорено зміни у навчальних планах підготовки магістрів та бакалаврів за відповідними напрямами з метою зближення з навчальними планами Люблінської Політехніки. Крім того, було досягнуто домовленості щодо перезарахування подібних навчальних предметів. Розглянуто можливість співпраці у галузі проведення спільних наукових досліджень для встановлення безпосередніх контаків між науковцями.

Цього дня пан Павел Комада та пан Бартоломей Квятковський провели інформаційні лекції зі студентами 4-го курсу спеціальності «АУТП», «Будівництво» та «Архітектура». А пані Анна Рудавська відвідала попередній захист аспіранта ННІ МЕІі взяла участь в обговоренні висновків щодо презентації роботи.

Всі, кого зацікавилаінформація про навчання за програмами подвійного диплома, проходження стажування чи практики, можуть звертатися у відділ європейської освіти, що знаходиться за адресою: вул. Соборна, 11, 1 корпус НУВГП, каб. 138.