Майбутнє - за дистанційною освітою

Майбутнє - за дистанційною освітою

Майбутнє - за дистанційною освітою 

На думку експертів, у найближчі 3-5 років ситуація на освітньому ринку буде радикально мінятися. Низка успішних стартапів, запущених у інтернет-просторі, демонструють підвищений інтерес користувачів всесвітньої мережі до дистанційної освіти. Великі і відомі університети світу готові записувати і продавати лекції у віртуальному просторі.

Звісно, в Україні цей процес запізнюється. Цьому причиною — і традиційна інертність освітньої системи і низка стереотипів, що існують в суспільстві, і, певно, брак фахівців.

Однак, попри це, дистанційне навчання набирає силу. Це альтернатива очним освітнім формам. З чим пов'язують спеціалісти майбутній успіх такого способу отримання знань? У першу чергу, з потенційними студентами — тими, хто буде отримувати ці знання. Середній вік охочих здобувати освіту — 18-35 років. Отже, це найбільш активні інтернет-користувачі, вони більш відкриті для такого навчання. Молоде покоління лояльне до подачі інформації дистанційно. Про це яскраво свідчить хоча б статистика зростання підписчиків освітніх каналів на YouTUBE.

Також перевага дистанційної освіти — у територіальних особливостях. Скажімо, найбільш престижні виші розташовані в Києві, але не всі випускники з віддалених областей можуть приїхати на навчання до столиці. При чому, більшість після закінчення навчання не повертається додому, а шукає можливості залишитися в Києві.

Варто відзначити, що сама оплата за навчання — це лише верхівка айсберга. Значні суми потрібні й на проживання в чужому місті, на харчування, на дорогу додому. Зрозуміло, що вивчити дитину за межами області багатьом батькам не по кишені.

Як прогнозують фахівці, дистанційна освіта зможе не тільки знизити вартість самого навчання, а й зекономити гроші. По-перше, ціна за освітні курси буде значно нижчою, адже вишу не треба щороку оплачувати роботу лектора, достатньо один раз записати курс лекцій і потім лише вибірково їх оновлювати за необхідності. Такі вирати, як комуналка, оренда приміщень також виключаються із витрат закладу. Все це прямо впливає на вартість дистанційної освіти.назад