Факультет європейської освіти НУВГП стане елітним – зі ЗНО чи без нього

Факультет європейської освіти НУВГП стане елітним – зі ЗНО чи без нього

Сучасні інформаційні технології відкривають нові перспективи для підвищення ефективності освітнього процесу. На зміну звичним формам приходять нові, й одна з них – дистанційне навчання.

У всьому світі воно набуває все більшої популярності. Зокрема в США на сьогоднішній день майже половина студентів вибирають саме такий спосіб здобуття вищої освіти, а в Росії для просування дистанційного навчання скеровано понад 100 мільйонів доларів на переоснащення технічного обладнання освітньої галузі.

Українські ВНЗ теж все частіше впроваджують у навчальний процес новітні технології й організовують навчання в режимі дистанційної освіти. Про плани та перспективи нового напряму освіти в Національному університеті водного господарства та природокористування – наша розмова з директором Навчально-наукового інституту заочно-дистанційного навчання професором Юрієм Пелехом.

– Юрію Володимировичу, у НУВГП проведена реструктуризація факультетів. Поясніть читачам, які зміни відбулися?
– Під патронатом президента НУВГП Миколи Сороки на базі університету відбулося об’єднання споріднених факультетів у навчально-наукові інститути. Сьогодні в структуру закладу їх входить вісім – Будівництва та архітектури, Механіко-енергетичний, Водного господарства та природооблаштування, Агроекології та землеустрою, Економіки менеджменту і права, Автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки, Післядипломної освіти і наш – Заочно-дистанційного навчання, де готують бакалаврів, спеціалістів і магістрів за 21 напрямом і 33 спеціальностями, кількість яких цьогоріч зросте ще на 12. Зокрема студенти зможуть обирати такі нові спеціальності, як економічна кібернетика, міжнародна економіка, правознавство, маркетинг, туризм, здоров’я людини та інші напрями.
– Чим приваблюватиме абітурієнтів очолюваний Вами інститут?
– Дистанційна освіта – ідеальний варіант для тих, хто через якісь причини не може відвідувати заняття та сесії, й зокрема допоможе тим, хто проживає ще й далеко від навчального закладу, особам з обмеженими можливостями, військовослужбовцям отримати повноцінну вищу освіту. Навчання зручне тим, що дозволяє «гризти граніт науки» у будь-який вільний час і в будь-якому місці, не обмежуючи себе вибором навчального закладу (отримати дистанційну освіту можна і в закордонному виші). Для цього студент повинен мати комп’ютер із доступом до Інтернету, а також володіти навичками роботи в різноманітних програмах, зокрема відеозв’язку. Дистанційне навчання в багатьох більше асоціюється із заочним. Але це не зовсім так. Схоже воно тільки загалом, а в цілому має ряд переваг. Зокрема студенти одержують навчальні матеріали через Інтернет, вони можуть у зручний для них час прочитати лекцію, переглянути відеолекцію, пройти онлайн-тест або виконати практичні завдання, взяти участь у відео-конференціях і консультаціях із викладачами, поспілкувавшись із ними через скайп.
А ще – це можливість переглянути лекції й викладачів із інших навчальних закладів, навіть закордонних. На відміну від заочної форми навчання, де контроль за вивченим матеріалом припадає на певний час (зокрема на період сесії), дистанційна освіта дозволяє контролювати знання після кожного пройденого курсу – має більш гнучкий графік складання іспитів. Головне – спілкування і поступове виконання завдань. Для таких студентів у нас будуть розроблені розклади занять, і контакти з викладачем проходитимуть не рідше одного разу в тиждень. Прийшовши, наприклад, до складання зимової сесії, студент не матиме проблем, адже всі етапи – практичні, контрольні – будуть фактично завершені. Заочне навчання вимагає від студента скласти все за два тижні, часто-густо ознайомившись із матеріалом вперше.
– Напевно, від цього й залежить якість навчання?
– Так. Молода людина, навіть проживаючи у глибинці, повинна отримувати якісну освіту. Погодьтесь, у периферійних університетах лекції читають викладачі все-таки нижчого рівня ніж, наприклад, в Оксфорді чи Кембриджі. Але це теж можна виправити, варто лише записатися на курс відеолекцій до обраного професора. Перевага полягає в тому, що студент не просто читає суху інформацію з підручника, а бачить людину, її емоції. Це, фактично, ніби живе спілкування з викладачем. Майбутнє – за дистанційною формою навчання. Ну і ціна. Вона є оптимальною для всіх верств населення. Це 3600 гривень за рік на всі спеціальності, які функціонують в університеті.
– Юрію Володимировичу, нині багато абітурієнтів «штурмують» закордонні навчальні заклади в надії отримати диплом європейського зразка. Яку альтернативу можуть запропонувати молодим людям у НУВГП?
– Відомо, що багато наших талановитих дітей не брали участі в ЗНО, готуючись вступити на навчання до європейських країн, зокрема до сусідньої Польщі. Отож ми вирішили допомогти їм отримати диплом європейського зразка, а ще краще – подвійний, на базі нашого навчального закладу. Під патронатом президента університету Миколи Сороки та в. о. ректора НУВГП Миколи Корецького у навчальному закладі створений Відділ європейської освіти. І за останній період вже підписано кілька угод із зарубіжними навчальними закладами. Зокрема вперше в державі між двома вищими державними навчальними закладами – НУВГП та «Політехнікою Любельською» (Люблін, Польща) – укладена угода про співпрацю, і, як результат партнерських стосунків, університет отримав ліцензію на впровадження європейських освітніх програм за напрямами «Інформатика» та «Менеджмент».
Що це дає нашому студенту? Якщо абітурієнт бажає отримати диплом лише «Політехніки Любельської», йому не потрібно мати сертифікат про складання ЗНО. Якщо ж він складав ЗНО, то може отримати й подвійний диплом, тобто нашого закладу також. Родзинкою буде те, що навчання здійснюватиметься посеместрово. Непарні семестри – на базі НУВГП, парні – на базі «Політехніки Любельської». У першому випадку ціна складатиме 10 тисяч 500 гривень на рік. Коли ж є бажання отримати подвійний диплом, тоді за інформатику доведеться сплатити 11 тисяч 900 гривень, а за напрямом «Менеджмент» – 12500. Проживання в гуртожитку на час навчання в Польщі складе 450 гривень на місяць. Тому ті батьки, які були налаштовані відразу віддавати дітей на навчання до Республіки Польща, можуть це зробити у нашому університеті. Після закінчення навчання, якщо вони отримали лише польський диплом, то зможуть тут його нострифікувати і здобути рівень магістра на базі НУВГП.
А от інша угода – з угорським університетом прикладних наук імені Яноша Кодолані – зацікавить бакалаврів та магістрів, адже дасть їм можливість за рік отримати диплом бакалавра чи магістра європейського зразка за спеціальністю «Менеджер туристичних підприємств». Навчання проходитиме за дистанційною формою двома мовами – російською або англійською за вибором. Вартість такого навчання 10 тисяч 500 гривень на рік.
Відтак, вступивши на навчання до НУВГП за європейськими освітніми програмами, студенти отримують можливість навчатися одночасно в Україні та за її межами, а також одержати диплом європейського зразка. А щодо відділення європейської освіти, то я впевнений, що воно переросте в окремий факультет й користуватиметься неабиякою популярністю в абітурієнтів.назад