Чотири моделі нетрадиційної школи

Чотири моделі нетрадиційної школи

Інновації в освіті - це не тільки застосування нових технологій, це ще й зміна самої структури навчального процесу під їх впливом. З одного боку, технології дають можливість зробити навчання доступним якомога більшій кількості людей, змінюють форму подачі традиційного матеріалу і допомагають налагодити інтерактивний процес. З іншого боку, саме навчання можна і потрібно перебудовувати так, щоб діти не просто користувалися технологіями, як підручником, а освоювали їх як інструмент для виконання різних завдань.

Щорічна конференція SXSWedu (South by Southwest Education conference) в місті Остін, штат Техас, збирає сотні викладачів, методистів, технологів і інноваторів освіти з різних американських штатів. У цьому році вона проходила з 9 по 12 березня. Онлайн-журнал про освіту The Hechinger Report зібрав приклади нетрадиційних шкіл, сформованих під впливом технологій, які потрапили в поле зору учасників конференції.


Школа, в якій програмують на всіх предметах

У минулому році одна з приватних шкіл штату Массачусетс Beaver Country Day School інтегрувала основи програмування в навчальну програму з геометрії. В кінці навчального року всі вчителі з 6 по 12 класи включили елементи основ програмування в свої курси. Це означає, що учні на уроках літератури освоюють платформи для створення мультфільму за сценам з «Макбета», в той час як на уроках історії візуалізують дані про колоніальній Америці. Мета такої інтеграції - надати дітям можливість демонструвати свої знання та досягнення різними способами. Крім того, виконання завдань з використанням програмування на інших уроках дозволяє домогтися залучення дітей у навчальний процес. Адже вони активно самостійно працюють з матеріалом, вирішуючи завдання, які безпосередньо стосуються предмета.

Керівник математичного відділення школи Роб Макдональд, натхненник нововведення, вважає:

Якщо ми бачимо, що програмування - одна з нових базових речей в нашому світі, то немає нічого дивного в тому,
що діти вивчають його на математиці, англійською, історії, хімії.
Для програмування використовуються мови, які можна знайти онлайн у вільному доступі.Джерело зображення: flickr.com

Звичайно, щоб успішно використовувати програмування на уроках, вчителям самим довелося йому навчитися і навчитися викладати ази школярам. Також довелося навчитися не шкодувати часу на це: здається, що для вирішення нових завдань доведеться жертвувати часом, який міг піти на новий матеріал. Але це не так, запевняють вчителі-експериментатори. Навчання програмуванню - це не упущені години, це ще один спосіб донести новий матеріал.

Школа відеоігор

У 2009 році група викладачів з Нью-Йорка відкрила проект «Quest to Learn» - державну середню школу, в якій все будується навколо комп'ютерних ігор і ігрового дизайну. Мета ініціативи - зробити використання технологій осмисленим і корисним.

Зараз в школі навчаються 650 дітей середніх і старших класів. Щороку учні створюють нові ігри і працюють з різними технологіями, а також знайомляться з освітнім контентом в форматі конкурсів і змагань. Наприклад, протягом одного семестру з математики і природничих наук шестикласники допомагають зменшеному нано- вченому, що загубився всередині людського тіла, переміщатися по системам організму і писати звіт для своєї лабораторії.

Під час конференції Росс Флетт, співробітник Інституту відеоігор з Нью-Йорка, який є постійним партнером нової школи, сказав:

Тепер учитель - це не провідник контенту. Це організатор навчального простору. Навчання перетворюється в дію. 
Воно переживається, як гра. Все інтерактивно. Всі беруть участь.


Джерело зображення: Quest to Learn

Змішана і перевернута школа

Online High School при Стенфордському університеті відкрилася в 2006 році, незадовго до розквіту ери МООС, індивідуальних ноутбуків в кожному класі і змішаного навчання. Її засновник Раймонд Равагліа говорив, що його мета - створити кращу середню школу в світі. Навчальні групи школи збираються онлайн двічі в тиждень, використовуючи метод бесід Сократа, який відтворює атмосферу невеликого коледжу вільних мистецтв. Перед заняттям учні дивляться лекції онлайн і виконують традиційні завдання, такі як рішення математичних задач, написання есе та читання книг. Таким чином, реалізується модель перевернутого класу.

Багато учнів, які приєдналися до школи, або усвідомлено вибрали домашнє навчання, або живуть в сільській місцевості без можливості вчитися в старшій школі, або постійно переїжджають разом з батьками і хочуть, щоб в навчанні була стабільність.
У цьому промо-ролику школи, розміщеному на офіційному сайті, студенти Online High School розповідають про свої причини вибору онлайн-освіти. Серед них є музикант, для якого головне - можливість поєднувати навчання в старших класах з заняттями музикою, любителька подорожей, яка захоплюється тим, що завдяки школі у неї є друзі з різних частин світу, і інші підлітки, які говорять про те, що для них важлива активна участь в процесі навчання і можливість самостійно планувати свій час.


Мабуть, формат навчання в Online High School передбачає, що навички тайм-менеджменту у студентів розвинуті не менше, ніж інші таланти.

Мобільний клас для учнів з «групи ризику»

Кевін Бома, старший директор з управління онлайн-продуктами середньої школи Penn Foster High School, вважає, що не так далеко той час, коли діти з групи ризику зможуть замовляти автобус-репетитор так само, як зараз вони замовляють піцу. Це буде автобус з навчальними матеріалами на борту, щоб допомагати вчитися самим різним дітям. Бома каже, що для цього достатньо реорганізувати практики, які вже існують.
Такий «клас на колесах» відповідає сучасним потребам суспільства і економіки. Він може об'єднувати змішане, персоналізоване і високотехнологічне навчання. Ідея полягає в тому, щоб дати можливість вчитися тим, хто змушений працювати або сам вже виховує дітей, бажаючи при цьому закінчити старшу школу.
Де, можливо, в найближчому часі буде реалізований такий проект? Бома вважає ідеальним містом Детройд. У ньому досить низький відсоток людей, які закінчили старшу школу, при цьому сильні традиції автомобілебудування. А значить, є всі технічні можливості зробити «клас на колесах», і є зацікавлена в ньому аудиторія.


Джерело - https://newtonew.com/overview/chetyre-primera-netradicionnoj-shkoly


назад