PM School – 2015: підсумки!

12 травня 2015 року громадська організація "Регіональний центр євроінтеграційних проектів" разом з West Business Center НУВГП розпочали школу проектного менеджменту PM-School 2015.

Проект передбачав проведення серії тренінгів з управління проектами за відомими у світі методами та стандартами із використанням сучасних інформаційних систем:

• Бізнес-моделювання за методом Business Model Canvas;
  • Оцінювання економічної ефективності на основі стандарту UNIDO;
  • Управління проектом за стандартом PMBOK® Guide – 5th Edition;
  • Тайм-менеджмент із застосуванням Microsoft Outlook та Bitrix24;
  • Автоматизація управління проектами на базі Microsoft Project 13.

Нагадаємо, що мета проекту була не лише освітньою, а й мала соціальний аспект. Поряд із професійними компетенціями, важливим результатом, який ми прагнули отримати в кінці, було привити учасникам проектне мислення. Адже ефективно змінювати країну можна лише тоді, коли процеси управління проектами на всіх рівнях будуть ефективними і прозорими. Лише у такий спосіб декларації можуть перетворюватися у результати. А без проектного мислення досягнути цього неможливо.

Попри те, що цільовою аудиторією PM School-2015 були, насамперед, студенти, учасниками проекту стали також практикуючі проектні менеджери, викладачі, підприємці, громадські активісти. Інтерес до проекту проявила молодь з Дніпропетровська, Львова, Києва та інших міст України.

Відкрив школу проектного менеджменту засновник і президент Української асоціації управління проектами, член ради директорів Міжнародної асоціації управління проектами (IPMA) д.т.н., професор, академік УАН Сергій Дмитрович Бушуєв, який розповів про розвиток методології проектного менеджменту, сучасні тенденції і світовий досвід управління проектами і програмами.

В цей же день Ігор Володимирович Чумаченко, д.т.н., академік АЕН також виступив з доповіддю про формування наукової школи управління проектами в Україні.

У наступні дні (а це дев’ять чотирьохгодинних тренінгів) тренінги проводили Леонід Кожушко, Руслан Костюкевич та Ольга Мандзюк. Учасники тренінгів розробляли власні бізнес-моделі, оцінювали ефективність проектів, планували зміст, терміни та бюджет проектів, в тому числі й всім відомого проекту «Операция Ы». До речі цікаво було поглянути на організацію цього проекту з точки зору міжнародних стандартів.

Учасникам запам’ятається їх участь у рольовій грі «Вигідний контракт», де потрібно було за одну годину подати заявку на тендер, виграти його, побудувати будинок (щоправда паперовий) та підзаробити трохи грошей (ми платили справжні гроші за тарифом 1 грн/люд*хв, що адекватно 9600 грн./місяць). Також учасники познайомилися з основами управління командою, часом (тайм-менеджментом) та основами застосування сучасних інформаційних систем при плануванні та управлінні проектами.

Закінчився проект 12 червня 2015 року. Директор ГО "РЦЄП" Леонід Кожушко привітав учасників з цією подією та вручив сертифікати. Попри те, що фінансування проекту було обмеженим, ми впевнені, що досягнули поставлених цілей і запустили "бацилу" проектного менеджменту в середовище молодих та енергійних рівнян. А отже, ми ще на крок наблизили нашу країну до успіху і результативності, які можна отримати лише вміючи ефективно управляти проектами у всіх сферах життя.

Судячи з позитивних відгуків, шампанського, яке презентували учасники, та небажанням розходитися в день підбиття підсумків, можемо сміливо сказати, що проект був успішним. Дякуємо всім учасникам проекту за неповторну атмосферу та активну участь, сподіваємося побачитися і на інших заходах нашої громадської організації та бізнес-центру НУВГП

Окрема подяка нашим інформаційним спонсорам – «Рівне Вечірнє», «Вільне слово» та «ОГО». Висловлюємо щиру подяку за надану підтримку.

Окрема подяка НУВГП та кафедрі менеджменту.

Ольга Мандзюк,

Руслан Костюкевич.