Тиждень математики, інформатики, фізики, астрономії та програмування

Тиждень математики, інформатики, фізики, астрономії та програмування

З 24 по 28 жовтня 2016 року в Технічному коледжі Національного університету водного господарства та природокористування проходили заходи, які не тільки привернули увагу студентів та учнів, а й дозволили їм проявити свої знання, вміння, розширити кругозір і, що важливо, отримати бонуси та додаткові бали з математики, інформатики, фізики, астрономії та програмування.

         Тиждень циклової комісії математики, інформатики та  фізики, проходив під девізом «Досягнення людства – тріумф науки». Його програма передбачала популяризацію науки шляхом виставок, пропаганди наукових робіт, конкурсів наукових проектів, проведення інтелектуальних перерв, відкритих позаурочних заходів, тощо.

         «Математика – це мова, на якій написана книга природи» - такий епіграф був влучно підібраний організаторами першого дня тижня понеділка.

По-математичному святковим став вестибюль ІІ поверху, оформлений студентами та учнями під керівництвом викладачів математики Кухоцької Л.А., Петруніної Т.Й., Остапчук А.П., Коренець Г.Ю. Розмаїття стіннівок, виставка студентсько-учнівських науково-теоретичних робіт, творчих робіт «Тригонометричні фігури», виготовлених своїми руками, тематична радіопередача «Юні знаменитості» наповнили атмосферу романтичністю і загадковістю. По справжньому інтелектуальною стала велика перерва, під час якої відбулись «Математичні перегони» - конкурс на логічне мислення та вміння швидко і колективно знаходити правильну відповідь, який провела Остапчук Анна Павлівна. Дві студентсько-учнівські команди крок за кроком прямували до фінішу, виконували завдання, отримуючи зірочки-відзнаки під бурхливу підтримку вболівальників. Велика перерва закінчилась урочистим врученням команді-переможцю тематичних бонусів з математики.

         Фінішем математичного понеділка стало відкрите засідання математичного гуртка «Піфагор» під керівництвом Коренець Ганни Юріївни, проведеного за участю студентів двох груп «Краса» - дівчата з групи ОФ-1 та «Мужність» - хлопці з групи ЕМ-1. Результатом двобою слала нічия, яка завершилась взаєморозумінням – «Краса» - отримала червоні троянди від «Мужності», а «Мужність» - смачні «Сердечні» медалі від «Краси».

         «Комп’ютер – потрібен, щоб служити людині» - вислів Г.Метьюсоу розкриває суть другого дня тижня. В оформленні стіннівок, що пропагують інформатику та комп’ютерні технології, брали активну участь студенти груп ОФ-1, ПМ-2, Е-2, ПМ-3, ПМ-4. Цікавою і змістовною стала інтелектуальна перерва для учнів груп підготовки кваліфікованих робітників № 1, 2, 3, 4. Віртуальний турнір серед учнів провів викладач інформатики Огійчук В.О. Переможці – учні групи №4 Огійчук Федір, Галій Назар отримали тематичні бонуси з інформатики.

         «Друзі» та «Вороги» комп’ютера зійшлись у двобої під час позаурочного заходу «Комп’ютер – друг чи ворог?», організованому викладачами інформатики та основ програмування Степчук С.І. та Терешковичем Д.В. Під час дискусії «Друзі» комп’ютера переконливо доводили його актуальність, різноманітне застосування, наводили аргументи на користь інтернету тощо. «Вороги» комп’ютера розкривали явище комп’ютерної залежності, як хворобу сучасності, негативний вплив тривалої роботи з комп’ютером на здоров’я і психологічний стан людини. Продовження дискусії відбулось під час відкритого опитування рівнян, проведеного студентами групи ПМ-2 на вулицях Рівного і показаного у вигляді відеоролика. Інтелектуальний батл між «Друзями» і «Ворогами» відбувся у вигляді бліц-турніру. Команді-переможцю вручено сертифікат на отримання додаткових балів з інформатики. У проведенні заходу брали участь студенти груп ПМ-1, ПМ-2, Ф-2, серед яких найактивнішими були Соловйов Борис, Ярощук  Максим, Веремейчик Олександр, Нечипорук Максим з групи ПМ-2 та Гузюк Аліна з групи Ф-2.

         Апогеєм тижня був третій день – середа, під час якого яскраво і змістовно представлено фізику у формі відеопрезентацій «Фізика ХХІ століття», підготовані студентами під керівництвом Кроки Т.П., відеоролики «Фізика в загадках, прислів’ях та приказках», виставка учнівських робіт технічної творчості, стіннівки «Фізика в твоїй професії» організовані викладачем Солодовніковою Т.В. Під час інтелектуальної перерви Андрійчук С.М. було проведено конкурс «Відгадай ім’я вченого».

         Під керівництвом заступника директора з навчально-методичної робити Осадчої Л.К. відбулось спільне засідання кафедри прикладної математики НУВГП та циклової комісії математики, інформатики та фізики за участю Степанченко О.М., доцента, кандидата технічних наук, заступника директора навчально-наукового інституту автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки НУВГП, і Мартинюка П.М., доктора технічних наук, професора, в.о. завідувача кафедри прикладної математики НУВГП. Під час засідання розглянуто питання вдосконалення програм інтегрованого навчання випускників Технічного коледжу в Національному університеті водного господарства та природокористування. Викладачі університету поділились досвідом щодо методики проведення тестового підсумкового контролю знань студентів.

         Четвер – день програмування. «Хороші програмісти – пишуть хороший код, зрозумілий людям» - під таким девізом проводилась популяризація спеціальності «Прикладна математика»,  до якої долучились студенти групи ПМ-2, ПМ-3, ПМ-4. Під керівництвом викладачів Степук С.І., Терешкович Д.В., були підготовані відеопрезинтації «Моя майбутня професія - програміст» та виставка стіннівок.Бути програмістом – це означає добре знати математику. Студенти групи ПМ-3 проявили свої знання і вміння під час відкритого позаурочного заходу «Логічний олімп – мозковий штурм», проведеного викладачем теорії алгоритмів та математичної логіки Сінчук А.М.

         До дня астрономії, який став завершальним етапом тижня готувались за місяць. Адже саме тоді був оголошений конкурс наукових проектів «Я збираюсь на Марс». Студенти з груп ОФ-1, ЕМ-1, ХТЕ-1 досліджували червону планету, умови польоту та можливість створення житлових комплексів на Марсі. Важливою умовою конкурсу було висловлення власних ідей на основі зібраного матеріалу про планету-сусідку. На конкурсі представлено 24 роботи, найкращими з яких стали проекти студентів групи ОФ-1 Ткачука Владислава та Лапюк Марини.

         Викладачі Андрійчук С.М., Крока Т.П., запропонували для любителів астрономії космічну вікторину з цікавими запитаннями, виставку матеріалів та відеопрезинтацій на тему «Досліджуємо Сонячну систему». За активну участь у програмі дня «Астрономія – наука загадок», студенти та учні були відзначені тематичними бонусами дисципліни.

         Насиченим, змістовним і результативним став тиждень циклової комісії математики, інформатики та фізики. Адже розквіт наукових ідей, зацікавленість і високі знання – це те, що сприяє формуванню майбутнього фахівця.

          Голова циклової комісії                                    Андрійчук С.М.назад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки