День пам'яті і примирення

День пам'яті і примирення

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років.

Пам'ятна дата  була закріплена Указом президента Петра Порошенка у 2015 році для "гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму".   

Схиливши голову перед мільйонами жертв найстрашнішої війни за всю історію, людство згадує пекельні дні 1939 – 1945 років.

Ці дні присвячені пам'яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і літнім людям - усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Символом пам'яті слугує червоний мак. 

8 травня відповідно до плану заходів із відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні студенти разом з директором Технічного коледжу НУВГП Яцковим Миколою  Васильовичем, заступником директора з навчально-виховної роботи Тихоновим Генадієм Миколайовичем та головою студентсько-учнівського профкому Бовталюком Дмитром Савовичем поклали корзину квітів від колективу Технічного коледжу НУВГП на військовому меморіалі кладовища «Дубенське».

Шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні є священним обов’язком  всіх громадян України. 

Низький уклін тим, хто захищав, і тим, хто вистояв.

Голова студентсько-учнівського

парламенту Нечипорук М.І.назад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки