Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства

Лісові масиви Рівненщини складають 854,6 тис. га, або 36,7% території області. Із них 708,8 тис. га лісу знаходиться в підпорядкуванні державних лісогосподарських підприємств.

Охорона лісів управління здійснюється 16 державними лісгоспами, Рівненським природним заповідником до складу яких входять 129 лісництв, розділених на 198 майстерських дільниць і 929 лісових обходів.

Згідно державного обліку станом на 2012р. лісовий фонд характеризується слідуючими показниками:

  • молодняки - 25%
  • середньовікові - 46%
  • пристигаючі - 18%
  • стиглі і перестійні - 11%

Щорічний загальний приріст на 1 га покритої лісом площі 3,8 м3.

Загальний запас насаджень 120,5 млн. м3.

Природний склад:

  • хвойні насадження - 390,7 тис.га
  • твердолистяні - 65,6 тис. га
  • м'яколистяні – 135,4 тис. га

Роботи з лісовідтворення в області проводяться за принципом

розширеного відтворення лісів, тобто щорічно відновлюється більше лісових насаджень, ніж рубаєься.

Один з найголовніших заходів спрямованих на підвищення продуктивності лісів є переведення лісового насінництва на генетико-селекційну основу. З цією метою на Рівненщині відібрано в різних лісорослинних умовах 1014,3 га постійних лісонасінневих ділянок, 251 плюсове дерево, виділено 98,6 га генетичних резерватів, 325,4 га плюсових насаджень, закладено 236 га лісонасіневих плантацій.

Щорічно в лісгоспах області заготовлюється понад 60 тонн лісового насіння. В лісових розсадниках щорічно вирощується понад 50 млн. штук стандартного садивного матеріалу сіянців та укорінених живців, та понад 400 тис. штук декоративного садивного матеріалу саджанців для озеленення населених пунктів.

Загальна площа природно – заповідного фонду Рівненського обласного управління лісового господарства становить 120,2 тис. га (17% від загальної площі держлісфонду області). Кількісно – це 181 об'єкт, у тому числі 1 національний природний парк, 1 проридний заповідник, 2 регіональні ландшафтні парки, 68 заказників, 29 памяток природи, 1 парк – пам'ятка садово-паркового мистецтва, 79 заповідних урочищ. Рівненський природний заповідник створений Указом Президента України в 1999 році, площею 42,.2 тис. га. Територія заповідника є неповторною за своїми природними умовами, рослинним і тваринним світом, ландшафтами, судинних і інших рослинних угруповань. Із 320 видів наземних хребетних тварин, 25 видів занесено до Червоної книги України.

Територія заповідника охоплює також рідкісні в україні ландшафти, в тому числі озера Біле і Сомино. В озері Біле виявлений молодильник озерний – реліктовий третинний водний вид із Червоної книги України. Це знаходження значно підвищує ступінь охорони цього дуже рідкісного виду.

Станом на 01 січня 2012 року в Рівненській області нараховується 71 користувач мисливських угідь. З них:

9 користувачів – державної форми власності – площею 73,5 тис.га, або 5% від загальної закріпленої площі мисливських угідь в т.ч. державні підприємства лісгоспи – 47,7 тис.га – або 3%;

30 користувачів – громадської форми власності – площею 877,5 або 61% від загальної закріпленої площі мисливських угідь;

32 приватних користувачів – площею 493,1 тис.га – або 34%

Чисельність основних видів мисливських тварин в угіддях Рівненської області нараховується:

лосів - 736 голів

оленя благородного - 552 голови

дикого кабана - 5211 голови

козулі - 3522 голови

зайця-русака - 27010

Управлінням при стабільному об’ємі лісозаготівель за рахунок комплексного і раціонального використання лісосировинних ресурсів, зваженого підходу до якісно нових технологічних процесів по переробці деревини. Розширення ринку збуту продукції щорічно нарощуються обсяги виробництва та реалізації продукції, що дає змогу оновлювати основні виробничі фонди, підвищувати рівень заробітної плати працюючих, своєчасно та в повному обсязі сплачувати платежі до бюджету та до державних цільових фондів.

 

  • Характеристика лісів України

    ЗавантажитиПовідомити про знайдену помилку поєднанням Ctrl+Enter виділивши текст на сторінці