Рейтинг НУВГП у «ТОП-200 Україна»

Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта», в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence представив чотирнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2020».

Експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, узагальнені міжнародною Конференцією IREG (IREG 2019 Conference, Bologna, Italy, 8-10 травня 2019 року), та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року).

В основу ранжування  університетів покладено принцип  забезпечення  повної відкритості, прозорості й  незалежності ранжування ЗВО.  Для цього використано  лише дані прямих вимірів, розміщені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ.

Бралась до уваги всебічність і багатогранність діяльності університетів. Рейтинг українських університетів розраховувався за десятьма показниками, шість з яких є міжнародними, чотири - національними. При цьому вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати у світових рейтингах, участь університетів в програмах Erasmus+ Європейського Союзу) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

Сума індексів НУВГП  цього року 42,43. Доданками у  цій сумі стали рейтинги та індекси для QS,   Scopus,  Webometrics, Erasmus+, Google Scholar, Unirank, кількість переможців у студентських олімпіадах, конкурсах наукових робіт, стипендії для молодих вчених, отримані  патенти тощо.

До слова, минулого 2019 року, наш університет посідав 64 сходинку. А вже цього року університет  на 50 місці.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків з громадськістю,