Заслужена нагорода для нашого проректора

Днями за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм присвоєно почесне звання “Заслужений працівник освіти України” проректору з науково-педагогічної та навчальної роботи НУВГП Валерію Степановичу Сороці.

Валерій Степанович народився у Рівному. У 1986 році закінчив Український інститут інженерів водного господарства, отримав кваліфікацію інженера-гідротехніка. У 2013 році пройшов перепідготовку за освітнім рівнем спеціаліста та отримав кваліфікацію «Інженер з транспорту». У 2014 році завершив навчання за спеціальністю «Управління навчальним закладом», здобув ступінь магістра і кваліфікацію керівника підприємства, установи та організації у сфері вищої освіти та виробничого навчання. У Національному університеті водного господарства та природокористування працює з 1987 року. Спершу -  інженером науково-дослідного сектору, далі: молодшим науковим співробітником, науковим співробітником кафедри меліоративного ґрунтознавства та землеробства, асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри регіонального управління, доцентом кафедри транспортних технологій і технічного сервісу. Працював також заступником декана з навчально-методичної роботи факультету менеджменту, заступником директора з навчально-методичної роботи Інституту післядипломної освіти НУВГП. Зараз на посаді проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи.

Впродовж своєї роботи на цій посаді Валерій Степанович був ініціатором та учасником багатьох проектів, реалізованих НУВГП. Для прикладу, був одним із творців так званого кошика дисциплін і системи вільного вибору студентами, запровадив дуальну освіту на загальноукраїнському рівні, регулярне міжнародне стажування викладачів за кордоном, долучився до створення навчально-наукового центру незалежного оцінювання, запровадив систему якості освіти в НУВГП. Валерій Степанович також є одним із співавторів концепції освітньої діяльності та розвитку університету на 2015-2020 рр. Але не освітою та наукою єдиною! Останніми роками наш проректор активно займався енергоефективними технологіями та їх впровадженням в НУВГП, і це дало чималі результати: у нас відкрився унікальний Центр енергоефективності, реалізовується проект «Гаряча вода у 7 та 8 гуртожитках, що передбачає встановлення там теплових насосів коштом європейських інвестицій, а останнім найбільш відомим є проект енергоефективної модернізації усіх будівель НУВГП на понад 5 млн євро.

Опублікував понад 80 науково-методичних праць (в тому числі два навчальні посібники і винахід) в галузі сільськогосподарських меліорацій, ґрунтознавства та землеробства, управління використанням земельних ресурсів, управління транспортними процесами.

Нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти», Почесними грамотами Міністерства освіти України, Рівненської міської ради, міського голови м. Рівне, ректора університету.

Ректорат та колектив університету щиро вітає Сороку Валерія Степановича з присвоєнням почесного звання. Бажаємо подальших творчих і наукових здобутків, наснаги та наполегливості!