Вустами студентів про карантин

Вже майже місяць триває карантин, і звісно, всім хочеться,  щоб ця ізоляція швидше закінчилась, аби повернутися до свого звичного способу життя. Це складне випробування  не лише для рівнян, країни, а й для кожної людини особисто. У тому числі і студентів. Як же студентство відноситься  до сучасної он-лайн освіти у теперішніх умовах, розповіли наші здобувачі вищої освіти:

Павло Шевчук, четвертокурсник ННМІ, «автомобільний транспорт»: навчання у нас триває у нормальному графіку, за виключенням того, що лекції та практичні проводяться дистанційно з використанням викладачами  в Hangouts Meet. Адже Hangouts дозволяє телефонувати, здійснювати відеодзвінки і вести чат. Правда, часто виникають технічні проблеми із звуком. Якщо одночасно задають запитання кілька учасників, звук «вибиває». Тому ми більше спілкуємося впродовж лекції з викладачем через чат. Ставимо запитання,  на які він в кінці пари дає відповіді. Робимо задачі, розрахункові. Лабораторні будемо відпрацьовувати після карантину, оскільки потребуємо відповідного обладнання. Найбільше складнощів дистанційне навчання викликає у немісцевих студентів, тим більше із віддалених сіл. Інтернет там поганий, покриття немає. Добре, якби  можна було переглядати відео-лекції ще й у записі. На цьому тижні вже запланована здача модулів.

Марія Редько, третьокурсниця ННІП, «право»: дистанційне навчання подобається, більшість студентів завжди присутні он-лайн. Тобто, хто ходив очно, той і включається у дистанційне навчання. Готуємося до кожної пари, як завжди. Крім того, для тих кому щось незрозуміло, викладачі проводять і он-лайн консультації. Виконуємо завдання та практичні роботи через платформу Moodle, за які отримуємо оцінки в електронному журналі. Вже заплановано здачу модулів.

Мар’яна Юпаткіна, другокурсниця ННІОЗ, «фізична терапія, ерготерапія»: в принципі, я задоволена  навчанням через платформу Hangouts Meet.  Відвідуваність занять, я би сказала, навіть значно підвищилась. Скидаємо на навчальну платформу Moodle лабораторні. Викладачі нашого інституту дуже швидко перелаштувалися на новий он-лайн формат навчання, і нас залучили до цього. Пари проходять відповідно до розкладу. Днями  нашу он-лайн лекцію «відвідала» керівник випускової кафедри Наталія Євгенівна Нестерчук. Складніше перелаштуватися тим викладачам, які старші за віком. Але таких мало. Практичні будемо відпрацьовувати після карантину. Зокрема, з дисципліни «Оздоровчий туризм та орієнтування», практика з фізичної терапії та ерготерапії  тощо. Звісно, хочеться вже швидше повернутися до нормального, звичного нам режиму навчання, з міжособистісним спілкуванням, з безпосередніми питаннями до викладача… Складно тим студентам, які немісцеві. А таких у нас більшість. Так, моя одногрупниця – відмінниця. Живе у віддаленій частині Рівненської області. Із-за поганого Інтернет- зв’язку вона не може відвідувати  лекції. Зі звуком під час лекції в Hangouts Meet подекуди проблеми. Буває, «фонить». Тому ми нотуємо питання під час заняття, а в кінці, по черзі, задаємо викладачеві. Всі пари в інституті проводяться он-лайн.

Наталія Пархомчук,
відділ зв'язків з громадськістю