Інформаційні технології на варті структурних підрозділів університету

Вже понад тиждень навчання в університеті відбувається он-лайн. Частина викладачів вже започаткували дистанційний процес навчання, частина ще пристосовується  до нових умов. Робота адміністративних підрозділів на час карантину теж не зупинилась, а відбувається у віддаленому доступі. Про особливості дистанційної роботи  загального відділу, відділу кадрів, бухгалтерії, планово-фінансового відділу і відділу ліцензування та акредитації розповів директор інформаційно-обчислювального центру НУВГП Віталій Назарук:

− Підготовка, обробка, та реєстрація всіх документів, переважно, відбувається в системі електронного документообігу (СЕДО). Стосується це як внутрішніх, так і зовнішніх документів. Зокрема, для обміну документами між організаціями існує загальнодержавна Система електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ), де кожна, підключена до системи організація, може передавати та приймати юридично значимі документи в електронній формі. Так, отримавши вхідний документ з МОНУ через СЕВ ОВВ, працівник  загального відділу його реєструє і переводить в систему внутрішнього електронного документообігу АйДок. Після резолюції керівника закладу документ надходить до «персональних кабінетів» на виконання і контроль до працівників університету.

Аналогічно працює і кадровий підрозділ університету. Ще з 2019 року всі кадрові накази опрацьовуються в системі електронного документообігу, а з 17  березня 2020 року рішенням ректорату, на час карантину, в СЕДО переведено ще й заяви працівників.

У свою чергу, відділ ліцензування та акредитації працює  на спеціалізованому ресурсі, в електронній формі із засвідченням електронним цифровим підписом.

Для роботи планово-фінансового відділу та бухгалтерії впроваджено випробувані криптографічні протоколи захисту, за допомогою яких працівники можуть обробляти інформацію як на робочих місцях, так і віддалено. Проте залишається частина питань і паперових документів, робота з якими потребує особистої присутності працівників на робочому місці. Для цього в підрозділах розроблені графіки чергувань з дотриманням суворого режиму доступу до приміщень.

Для проведення різного роду нарад керівникам структурних підрозділів університету рекомендовано той же комунікатор Hangouts meet, який використовують викладачі для он-лайн занять зі студентами. Нагадую, що відео інструкції щодо роботи в Hangouts meet можна знайти за посиланнями:

Відеоінструкція - Як спланувати вебінар
Відеоінструкція - Як самостійно органузівати вебінар?

До слова, минулого тижня  засідання ректорату відбувалося  з використанням комунікатора Hangouts meet. У зборах взяли участь 42 особи і  всі рішення ухвалювались в режимі письмового відкритого електронного голосування.

У кого ж виникають будь-які питання,  стосовно застосування інформаційних технологій, можуть і надалі звертатися за адресою

Наталія Пархомчук,
відділ зв'язків із громадськістю