Практична підготовка студентів спеціальності «Облік і оподаткування»

Кафедра обліку і аудиту НУВГП тісно співпрацює з податковими органами Рівненщини, активно залучаючи студентів до волонтерської роботи під час декларування доходів громадян та роз’яснювальної роботи щодо сплати податків та подання податкової звітності. Останніми роками було проведено Круглі столи з різноманітних економічних та податкових питань, Публічні обговорення податкової реформи, конференції, майстер-класи тощо.

Цього року в рамках практичної підготовки викладачі кафедри обліку і аудиту та здобувачі вищої освіти 3-го, 4-го та 5-го курсів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» стали учасниками цікавого заходу.

13 лютого 2020 року в Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбувся Круглий стіл податківців, науковців, представників громадських організацій та студентства. Провідною темою засідання стало широке впровадження податківцями цифрових технологій, що забезпечує абсолютно безконтактне спілкування платників податків та органів податкової служби.

Учасники заходу ділились думками щодо таких тем, як функціонування електронного кабінету платника податків, сервісів ДПС, зокрема «Декларування громадян», актуальної на сьогодні теми запровадження програмних РРО, новітніх методів інформаційно-роз’яснювальної роботи та практики ефективного механізму співпраці контролюючих органів і бізнесу.

Основним пріоритетом діяльності служби залишається підвищення рівня добровільної сплати податків за рахунок надання платникам швидкого, комфортного та якісного сервісу. Наголошено, що податкова служба майбутнього – це сервіс в смартфоні, зручний та швидкий, який повністю мінімізує корупційні ризики та дасть можливість сплачувати податки будь-де та будь-коли. Також доповідачі висловили позицію інститутів громадянського суспільства стосовно недопущення негативного впливу окремих змін податкового законодавства та актуальних податкових нововведень для бізнесу.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» НУВГП активно підтримали впровадження IT-технологій, презентуючи переваги дистанційного спілкування з контролюючими органами. Обговорювали питання посилення практичної підготовки студентів шляхом залучення їх до виробничої практики в податкових органах, у відповідних громадських організаціях як відділення АППУ, ін., проведення спільних з податківцями заходів, участь студентів і викладачів у практичних семінарах щодо податкового законодавства.

Кафедра обліку і аудиту