Практична підготовка студентів спеціальностей «Культурологія» та «Релігієзнавство»

Студенти першого курсу спеціальностей «Культурологія» та «Релігієзнавство» з 27.01.20 розпочали практичну підготовку на базі Комунального закладу «Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки» Рівненської обласної ради (КЗ «РОУНБ» РОР) (під керівництвом ст. викладача кафедри філософії НУВГП Шадюк Т.А.) та Рівненського обласного краєзнавчого музею (під керівництвом доц. кафедри філософії НУВГП Коберської Т.А.).

Протягом першого тижня практичної підготовки студенти ознайомилися з особливостями діяльності КЗ «РОУНБ» РОР, електронними каталогами бібліотеки, виконали індивідуальні завдання по опису літератури нових надходжень, придатних для роботи над курсом «Світова культура».

В межах запланованого студенти  відвідали низку заходів мистецько-просвітницького спрямування, зокрема: виставку-конкурс фоторобіт учнівської молоді «Моя Україно!», фотовиставку «Життя собаче» за сприяння Українського Центру Фотомистецтва, cтудії «У фарватері істин», прем’єру фільму «Маленькі жінки» та виставку «ART-АРКАН: закарпатська школа живопису» у Галереї європейського живопису «Євро-Арт». Результатом закріплення отриманої інформації стали письмові відгуки, в яких майбутні працівники культури розкрили актуальність та культурно-мистецьку цінність проектів з точки зору сучасності.

Наступного тижня у контексті курсу «Традиційна культура українців» студенти прослухали лекції та познайомились із історією виникнення й розвитку етнографії як науки, основними методами етнографічної роботи та провели практикум «Автентична Україна» з відвідуванням 15-16 виставкової зали відділу етнографії. Водночас вони відвідали тематичну екскурсію «Народна ікона Волині ХУІІ-ХУІІІ століть», на якій представлені унікальні твори народних майстрів,  ознайомились із бібліотечними фондами музею й виконали самостійну роботу з підбору базових та нових надходжень до курсу.

Наступний практикум  проводився у будинку вченого, де студенти  насолодилися «родзинкою Поліського краю» – виставковою композицією «Музею бурштину». Студенти готували власні міні-проекти «Рівне – місто культурне» в контексті туристичної привабливості краю.

В межах  практичної підготовки було проведено зустріч з начальником управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради Т.А. Максименком. Студенти ознайомилися з особливістю діяльності  місцевого органу управління у сфері культури, яка спрямована на збереження культурно-історичної спадщини регіону, поглиблення інтересу до національної історії та культури й організації культурного проведення дозвілля громадян.

Т.А. Максименко розповів про модель управління, яка ґрунтується на встановленні конструктивного діалогу та тісній співпраці між органами державної влади і управління й громадськістю, їх взаємодії у вирішенні питань культурного розвитку й підтримки творчих ініціатив. У зв’язку з цим досягнуто домовленості з питань розробки та впровадження спільних з кафедрою філософії НУВГП культурно-мистецьких проектів формування культурної інфраструктури міста Рівне та залучення наших студентів і викладачів до організації проведення загальноміських культурних заходів, зокрема,  в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика».

Своїми думками, враженнями студенти ділились в інформаційних мережах, створюючи простір для обміну ідеями стосовно покращення культурного життя нашого міста.

Кафедра філософії