Відкрите заняття з учнями Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар»

На передодні Нового року на кафедрі хімії та фізики відбулась зустріч з учнями двох 11 класів Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар».

Перед ліцеїстами виступила директор ННІАЗ професор Прищепа А.М., яка розповіла про напрямки підготовки спеціалістів, котрі діють у нашому інституті – геодезію та кадастр, екологію, агрономію, готельно-туристичну справу. Зацікавили учнів переваги майбутнього працевлаштування випускників на теренах України та за її межами, можливості отримання подвійного диплома вітчизняного та європейського зразків, навчаючись посеместрово в Україні та Польщі.

Завідувач підготовчого відділення пані Веретін Л.С. розповіла про діючі курси підготовки абітурієнтів до успішної здачі ЗНО, та переваги слухачів цих курсів при вступі до НУВГП. Надала необхідну інформацію про вступну кампанію та особливості підрахунку балів рейтингу.

Завідувач кафедри хімії та фізики Гаращенко В.І. запросив ліцеїстів на коротку екскурсію по навчальних та науково-навчальних лабораторіях кафедри, де вказав на оснащеність їх обладнанням, та можливість проведення студентами радіоактивних дозиметричних вимірювань у рідких та сипучих матеріалах. Були продемонстровані лабораторні роботи напівпровідникового матеріалознавства, енергоощадних технологій, провів цікаву бесіду з учнями про значення вивчення фізики у школі та подальшому професійному спрямуванні.

Старшим викладачем Мисіною О.І. були продемонстровані цікаві хімічні експерименти, які дозволили учням пригадати основні теми підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання знань з хімії. Так, цікавими для учнів були досліди «Мінеральні хамелеони» (зміна рожево-фіолетового забарвлення калій перманганату, хімічної сполуки відомої всім під назвою «марганцівка») та «Діючий вулкан», виверження якого із захопленням спостерігали учні. Ці досліди ілюструють окисно-відновні реакції. Не менш цікавою для учнів виявилась взаємодія металічного натрію з водою з виділенням водню, що характеризує властивості лужних металів та їх сполук.

Завідувачем лабораторій Рудиком Б.П. було показано ряд демонстрацій з деяких розділів фізики. З механіки була показана цікава демонстрація руху тіла складної форми (рух центра мас), з електромагнетизму – дію так званого «електронного вітру» (потоку заряджених частинок від електрода з високим електричним потенціалом), електролюмінесценцію. З розділу «Термодинаміка» продемонстровано зміну об’єму різних газів під дією низьких температур (газові закони), фазові переходи між станами, явище сублімації. Учні з цікавістю побачили демонстрацію зміщення довжини хвилі випромінювання світлодіодів у сторону коротших хвиль під дією низьких температур (77К).

На завершення зустрічі завідувач кафедри Гаращенко В.І. всіх учнів запросив до навчання у наш університет.

Кафедра хімії та фізики