Перспективи співпраці з Туреччиною намічено

В конференц-залі університету відбувся круглий стіл  «Інтернаціоналізація освіти НУВГП» за участі почесних гостей: директора  ТОВ «NOVRUZ-AZ» Айдина Новрузова та голови районної адміністрації Аташехір, провінції Стамбулу Орхана Черкеза (Туреччина).

Учасники  обговорили  новий етап розвитку українсько-турецьких стосунків, що відбуватиметься  за участі органів влади, місцевого самоврядування та університетів Туреччини і Азербайджану, обмінялися досвідом організації освітнього процесу, конкретизували  напрямки роботи. Говорили також про цінову стратегію та умови проживання для слухачів мовної школи і учасників стажувань.

Зокрема, як відмітила  у своїй доповіді завідувач підготовчого відділення для іноземних громадян Єлизавета Михайлова,  йдеться про перспективні напрямки роботи з турецькою республікою: програма Літньої школи та мовного  стажування. Програма мовної школи розрахована на слухачів усіх вікових категорій, в той час як долучитись до програми літніх стажувань мають змогу лише учні старших класів. Особливість мовної школи для іноземців полягає у тому, що велика кількість аудиторних годин супроводжується повним зануренням у мовне середовище. У свою чергу, програма літніх стажувань є унікальною можливістю для школярів інтегрувати теоретичні знання у практичний досвід на реальних об’єктах, а також познайомитись не тільки з нашим містом, а й з усією Україною.

Про розвиток міжнародної діяльності в НУВГП у 2019 році розповів начальник відділу міжнародних зв’язків Леонід Бадинський.

З доповіддю щодо досвіду і перспектив залучення на навчання до НУВГП турецьких випускників  виступив Айдин Новрузов. Він відмітив, що нещодавно, восени, в Туреччині побувала делегація від нашого університету в  складі проректора Наталії Савіної та завідувача підготовчого відділення для іноземних громадян Єлизавети Михайлової. Тут представники ЗВО відвідали ряд шкіл, де провели широку профорієнтаційну роботу. Виступили з презентаціями  перед школярами, які із цікавістю задавали запитання і обговорювали переглянуту презентацію, розповіли про особливості навчання в університеті. В цілому, спостерігався високий рівень інтересу до нашого закладу, і майбутнього навчання тут зокрема.

Зі своєю промовою до присутніх звернувся і Орхана Черкез. Він поділився своїми враженнями про наш університет та запевнив, що докладе усіх зусиль, аби передати враження про НУВГП не тільки своїм колегам та працівникам освіти, а й безпосередньо школярам.

У свою чергу, очільник закладу Віктор Мошинський  відмітив значимість співпраці із Туреччиною, подякував  високим гостям та вручив пам’ятні дипломи про університет і ювілейну двогривневу монету, викарбувану на честь 100-річчя нашого закладу.

Більше фото у http://nuwm.edu.ua/images/content/news/fb/fb.jpg

Наталія Пархомчук,