Два ювілеї відзначили у НУВГП

Два ювілеї  відзначили у НУВГП

В конференц-залі університету відбувся ХІ Міжнародний науково-практичний семінар «Структура, властивості та склад бетону», присвячений  35-річчю створення кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства та 80-річчю з Дня народження Леоніда Йосиповича Дворкіна – керівника  і засновника кафедри.

Відкриття семінару розпочалося з урочистостей.  Привітали Леоніда Йосиповича колеги та науковці, аспіранти та колишні студенти, які подолали шлях на лише з віддалених куточків України, а й з-за кордону. Зокрема, професор Аріельського університету (Ізраїль) Юрій Рибаков, делегації у складі науковців, колег та дослідників з Київського  національного університету будівництва і архітектури, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Національного університету «Львівська політехніка», Придніпровської академії будівництва та архітектури, Технічного  коледжу та НУВГП. Щирі поздоровлення надіслали також учні та колеги з Ізраїлю, ОАЄ, Ірландії.

Привітав вченого  і ректор Віктор Мошинський та вручив  ювіляру Почесну грамоту й грошовий сертифікат.

Професійний та науковий шлях академіка розпочався ще у 60-х роках. Леонід Йосипович –  засновник наукової школи, незмінний завідувач кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор. Леонід Дворкін – провідний учений в галузі будівельного матеріалознавства і технології бетонів,  відомий не лише в Україні, але і далеко за її межами. Свідченням цього є роботи автора, опубліковані в багатьох країнах світу. Загальна кількість праць за весь творчий шлях науковця сягає 1000! Він провідний автор комплексу оригінальних довідників для інженерно-технічних працівників і робітників будівельної галузі. Зокрема, будівельного матеріалознавства, матеріалів та виробів для меліоративного і сільського будівництва, з опоряджувальних матеріалів, матеріалів із застосуванням відходів промисловості, практичного бетонознавства. Одним з актуальних сьогодні напрямків його досліджень є застосування промислових відходів та використання техногенної і місцевої сировини при виробництві будівельних матеріалів.

Фахівцями наукової школи Леоніда Дворкіна захищено докторську і  27 кандидатських дисертацій.

Професор  успішно поєднує наукову та педагогічну роботу. Свої наукові досягнення вдало  запроваджує у навчальний процес. А ще тим, хто добре знає вченого, відомі здобутки Леоніда  Йосиповича і на поетичній ниві. Зокрема, збірка поезій «Солнечная дорожка», яка не залишить байдужим будь-якого читача.

Про іншого ювіляра – кафедру  технології будівельних виробів і матеріалознавства,  розповів її засновник і керівник Леонід Дворкін. Вчений  ознайомив присутніх з історією заснування кафедри, успіхами та основними досягненнями, науковими  доробками, відзнаками та нагородами, а також її сьогоденням.

Далі робота семінару продовжилася  пленарними доповідями учасників, присвячених питанням структури, властивості та складу бетону.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,