Зустріч зі школярами

На запрошення доцента Рибалка А.В. та завідувача кафедри Гаращенка В.І. на кафедру завітали учні двох 10 класів ЗОШ №11 м. Рівного. Завідувач кафедри хімії та фізики розповів учням про університет, інститут, спеціальності, кафедру. Разом з студентами учні взяли участь у виконанні лабораторних робіт з фізики. Були показані навчальні лабораторії з механіки, електрики, магнетизму, оптики, коливання, радіаційної фізики. Учнів вразив великий перелік лабораторних робіт з розділів фізики, яких в школі вони не мають. Були продемонстровані навчально-наукові установки, які дозволяють вимірювати b-, γ- випромінювання сипучих, рідких, газових середовищ, та дослідження космічних променів.

Доцентом Буденковою Н.М. були продемонстровані цікаві досліди зі зміною забарвлення розчинів, виділенням газів. Ефектним дослідом був "хімічний вулкан".

Для зацікавленості учнів вивчати фізику, як у стінах навчального закладу, так і самостійно, завідувачем навчальних лабораторій кафедри хімії та фізики Рудиком Б.П. був проведений показ експериментальних демонстрацій фізичних явищ. Під час зустрічі були показані деякі кріогенні досліди з рідким азотом, які засвідчили, що будь-яка речовина може перебувати у 4 агрегатних станах, і, за нормальних умов, азот – газ, з якого на 3/4 складається повітря, може за температури -196º С знаходитися у рідкому стані. Цікавою була демонстрація газового розряду під дією електричних полів високої напруги у неоновій трубці, яка світилася у руках демонстратора поблизу трансформатора Тесла, явища "електронного вітру" та електролюмінесценції.

Продемонстровані явища інтерференції та дифракції, які відносяться до хвильової оптики, стануть у нагоді у подальшому вивченні розділу "Оптика" у 11 класі. Рудик Б.П. розповів історію винаходу рентгенівських променів Р.Рентгеном, показав прототипи та діючі зразки рентгенівських трубок, видозміну їх конструкцій з плином часу.

На завершення завідувач кафедри всім учням роздав перелік спеціальностей та умови вступу і запросив до нашого університету. Учні виявили бажання прийти на кафедру весною.

Кафедра хімії та фізики