Зустріч з академіком Віктором Вергуновим

В рамках визначних подій в Україні, що відзначаються  на державному рівні й сприяють консолідації й розвитку історичної свідомості Українського народу та збереженню  національної пам'яті і вшануванню видатних вітчизняних діячів, в університеті відбулася презентація наукових праць доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка НААН України, директора ННСГБ НААН, почесного професора НУВГП Віктора Вергунова.

Віктор Анатолійович −  вчений у галузі сільськогосподарської меліорації та історії природознавства, віце-президент Асоціації бібліотек України та директор головної книгозбірні аграрної галузі, що за своїм фондом є третьою галузевою бібліотекою світу, яку визнано на державному рівні, а також фахівцями із-за кордону. Заснував новий напрям і власну школу у вітчизняному природознавстві – вивчення історії аграрної науки, освіти й техніки. З цих питань під науковим керівництвом ученого захищено біля  50 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата історичних, сільськогосподарських та біологічних наук. Він автор понад тисячі наукових, науково-популярних, монографічних видань, окремих статей до енциклопедичних видань, журналістських публікацій, бібліографічних покажчиків, співавтор низки підручників для закладів вищої освіти. А ще це людина, яка безпосередньо причетна до «….встановлення історичної справедливості літочислення…» нашого закладу.

Презентація Віктора Анатолійовича стосувалася трьох провідних постатей: засновника вітчизняної наукової і освітньої агрономії  Сергія Богданова, засновника випробувань землеробських машин і знарядь в Україні Камілла Шиндлера та фундатора сільськогосподарської та меліоративної дослідної справи Миколи Тюленева. Віктор Вергунов розповів про основні віхи їх життєвого  і творчого шляху, особистий внесок кожного у галузь сільського господарства та агрономії.

Після доповіді академік представив деякі примірники свого доробку, окремі з яких присвячені  основоположникам сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Особливу ж цікавість у присутніх викликав трьохтомник  автора «Історія сільськогосподарської дослідної справи України».

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю