Студенти і викладачі НУВГП взяли участь в обговоренні податкової реформи

Публічне обговорення податкової реформи «До чого готуватись бюджету міста та гаманцям підприємців у 2020 році» зі спікером, головою Ради ГО «Інститут податкових реформ», віце-президентом ВГО Асоціації платників податків України Оленою Хотенко  нещодавно відбулося у відкритому безкоштовному просторі «Майстерня міста Рівне».

Спікерами  також виступили і наші викладачі:   завідувач кафедри обліку і аудиту Наталія Позняковська, доцент цієї ж кафедри  Олеся Міклуха  та доцент кафедри економічної теорії  Дмитро Нікитенко.

Як розповіла Наталія Миколаївна , в обговоренні , окрім  представників місцевого бізнесу, влади, ГУ ДПС України в Рівненській області , громадськості, взяли участь студенти та викладачі НУВГП, Технічного  й Економіко-технологічного коледжу. Зокрема, говорили про новації у податковому законодавстві щодо змін у Податковому кодексі в адмініструванні податків; застосуванні  РРО у сфері торгівлі і послуг; детінізації розрахунків; використанні єдиного рахунку для податків та ЄСВ; спрощеної системи оподаткування; створення Бюро фінансових розслідувань; визначення податкового шахрайства та фінансових  санкцій.

Гостру дискусію серед учасників обговорення викликали питання використання в Україні спрощеної системи оподаткування; необхідності змін у Господарському кодексі класифікації суб’єктів господарювання;  підтримки малого бізнесу; податкових перевірок, порівняння систем оподаткування в інших країнах.

Підсумком дискусії стала резолюція  з пропозиціями змін до податкового законодавства.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю