НУВГП – платформа IV Міжнародного бізнес-форуму «Велике Рівне. Енергоефективність – 2019»

НУВГП – платформа  IV Міжнародного бізнес-форуму «Велике Рівне. Енергоефективність – 2019»

В університеті  відбувся IV Міжнародний бізнес-форум «Велике Рівне. Енергоефективність – 2019».  На два дні заклад став центром для обговорення питань енергоефективності та енергомодернізації  регіонального та державного рівнів.

Першого дня відбулося обговорення аспектів місцевої підтримки  термомодернізації, а також бачення учасників щодо цього з керівниками ОДА, РДА, головами  обласних центрів, міст, ОТГ та інших гостей івенту.

Відкрив форум  голова ОДА Віталій Коваль.  Про місце Рівного на шляху енергоефективності в Україні  говорив мер міста Володимир Хомко. Основною тезою доповіді Володимира Євгеновича стала лідируюча позиція Рівного в державі із впровадження  термомодернізації, енергоефективних технологій та кращою в Україні динамікою енергомодернізації багатоквартирного житлового фонду. Розповів міський голова і про започатковану програму «Енергодім-Рівне», реалізація якої стала  можливою завдяки тісній співпраці з Фондом енергоефективності, відповів на запитання присутніх.

У своїй промові очільник закладу Віктор Мошинський говорив  про енергоефективність та енергомодернізацію в університеті: що зроблено і заплановано. Зокрема і про гранти, залучені закладом  для проведення термомодернізації та влаштування інноваційної системи ГВП у гуртожитках ЗВО. А це понад 5 млн євро від Європейського інвестиційного банку за проектом  «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток» і кошти Фінсько-українського трастового фонду у розмірі 130 тис. євро. До речі, програму термомодернізації вже запущено, і першим кроком  її реалізації стало обстеження комісією об’єктів закладу та вивчення документації.

Закцентував  увагу у своїй доповіді Віктор Степанович і на  Центр енергоефективності, який функціонує на базі університету. Саме тут здійснюється підготовка енергоаудиторів,  проводяться тренінги, семінари, майстер-класи щодо енергоефективних технологій та заходів для різної цільової аудиторії.

У відкритті форуму взяли також участь секретар Рівнеради Сергій Паладійчук, менеджер проекту «Енергоефективність у житловому секторі України»  Софія Лінн, спеціаліст програми ПРООН Марія Гуцман, менеджер компанії «Karaenergy sistems» Willy Bijen.

Продовжився захід  панельними дискусіями за актуальними напрямками та заходами  енергоефективності.

Родзинкою форуму стало відкриття освітньо-виставкової зали «Центр енергоефективності» в навчальному корпусі № 7 університету, де вже зараз  можна ознайомитися з енергоефективним обладнанням, зразками технічних рішень з утеплення будівель, монтажу віконних і дверних блоків, енергоефективними технологіями та обладнанням для систем опалення, охолодження, гарячого водопостачання, вентиляції та освітлення тощо.

Другого дня форум привернув увагу кінцевих споживачів та бізнес-структур і став платформою для налагодження співпраці між виробниками, замовниками та виконавцями.  У суботу учасники обговорили теорію і практику впровадження енергоефективних заходів в житлових будинках. Зокрема: енергоаудит, енергосертифікати,заходи термомодернізації, впроваджені ОСББ.  А ще навчилися підраховувати вартість та окупність проектів енергоефективності, взяли участь в майстер-класах від провідних вітчизняних та іноземних виробників.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,