ЦІЛІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ООН ОЧИМА СТУДЕНТІВ

З 12 травня 1954 року Україна є членом Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО. Наразі Україна імплементує Програму розвитку ООН, реалізуючи одну з важливих цілей – забезпечення якісної освіти впродовж життя людини. 7 листопада в НУВГП відбулася значуща подія: в Клубі інтернаціональної дружби відбулося урочисте засідання – «Цілі сталого розвитку ООН очима студентів». Захід організований працівниками Центру міжнародного співробітництва та освіти (директор – Тимощук Ігор Олександрович) спільно з кафедрою Менеджменту (доц. каф-ри Окорський Віталій Петрович).

У невеличкому інтерв’ю Ігор Олександрович розповів, що зустрічі такого формату відбуваються щорічно, вони вже стали традиційними. Ось уже кілька років поспіль іноземні й українські студенти мають нагоду зустрітися у дружньому колі, дізнатися про нові досягнення в питаннях науки й освіти як в Україні, так і в інших країнах світу. Молодь знайомиться з використанням досвіду ООН щодо розв’язання соціально-економічних проблем, експертної допомоги в інтересах державного будівництва України та інших країн, які є членами Всесвітньої організації, а також із заходами, що сприяють підвищенню якості освіти. Директор Центру на моє запитання: «Чи бачите ви подальшу перспективу в успішному залученні іноземців отримувати освіту в Україні, зокрема в НУВГП?», Ігор Олександрович, відповів: «Так, я вбачаю непогану перспективу в цьому питанні. Уже зараз в нашому університеті навчаються юнаки і дівчата з 25-ти  країн світу. Нашим університетом також ініціюється укладання договору з навчальними закладами Туреччини».

Студентки НУВГП Марина Харкевич та Марина Ілюкова детально повідали про «Роль молоді у досягненні цілей сталого розвитку ООН до 2030 року». Поглибив знання студентської молоді короткометражний фільм «Глобальні цілі України». Про Україну, проблеми і досягнення держави розповіла студентка Анастасія Бухало.

Жваво, цікаво, у супроводі відеофільмів та слайдів відбувалася розповідь-презентація іноземних студентів про свою країну. Слід зауважити, що всі вони намагалися привернути увагу присутніх певними позитивними змінами та досягненнями в різних галузях суспільного та освітньо-культурного життя своєї держави. Перед студентами, викладачами, гостями виступили:

Шоєва Мавзуна – (Таджикистан); Фірдаус Торабі – (Марокко); Фатіма Ахамада та Фуад Ідарус – (Союз Коморських Островів); Ділеверханов Бахрам – (Туркменістан); Теґеґн Хана Чаніалю – (Ефіопія); Чжан Дзелу – (Китай). Рясними аплодисментами присутні урочистого дійства нагороджували художні виступи своїх друзів. Фатіма Ахамада – слухачка підготовчого відділення (гр. ПВА-4) вразила слухачів ніжністю, виразністю, красою виконання української народної пісні, а запальні танці туркменських студентів Алімханова Закіра та Кадирова Юсупа примусили присутніх викликати танцюристів на «біс». На завершення засідання Клубу інтернаціональної дружби виступив Солодкий Владислав Олександрович, начальник Відділу роботи з іноземними громадянами. Він нагадав присутнім про щорічне святкування в усьому світі Дня Організації Об’єднаних Націй – 24 жовтня. Нагадав, що вперше почали відзначати цю дату в 1948 році, заснована ж організація була ще у 1945 році. Саме тоді вступив в силу Статут ООН. Владислав Олександрович привітав усіх з визначною датою і подякував присутнім за активну участь у підготовці до урочистого засідання.

Зустріч студентів була корисною, пізнавальною, яскравою. А емоційні розповіді посланців різних країн і континентів зацікавили присутніх і спонукали до нових знайомств і дружнього спілкування. У цей день розповіді про свої країни звучали на різних мовах, але з усіх мов гордо й велично звучала з вуст студентів-іноземців саме українська, державна мова країни, в якій вони навчаються, де може здійснитися їхня заповітна мрія – отримати професію за покликом душі та серця.

Віра Мельникова, ст. викладач НУВГП,
член спілки журналістів України