Співпраця НУВГП з Вишеградським фондом

Впродовж  2017-2018 років НУВГП взяв  участь як партнер в проекті “Стійке управління водними ресурсами та гідрологічна безпека в країнах Вишеградської групи та Україні”,  що фінансувався Вишеградським фондом із загальним бюджетом у сумі понад 85 тис. євро.

Як розповів  координатор проекту від НУВГП,  начальник науково-дослідної частини Євгеній Герасімов, в рамках його реалізації  2018 року відбулися Вишеградські фестивалі в кожній країні-учасниці, а у вересні того ж року  працювала «Літня школа» за участі студентів партнерських університетів за напрямом проекту. Зокрема, з Краківського  сільськогосподарського університету (Польща), який був організатором та координатором літньої школи; НУВГП (Рівне), Словацького  сільськогосподарського університету в Нітрі та Інституту гідродинаміки Чеської академії наук, Прага (Чехія), як партнерів.

Наступним кроком стала підготовка НУВГП проекту "Вишеград - Вода - Безпека", в розвиток попереднього,  із розширенням кола партнерів на усі країни Вишеградської четвірки.

За рішенням Ради послів країн Вишеградської четвірки  проект із загальним бюджетом 35 550 євро "VIsegrad-Water-Security"  нещодавно затверджений і буде реалізовуватися з 23 вересня 2019 року по 20 березня 2021 року.

До складу учасників проекту увійшли: НУВГП, як  координатор, Краківський сільськогосподарський університет (Польща),   Словацький сільськогосподарський університет в Нітрі (Словаччина), Університет Менделя, Брно - партнер (Чехія) та  Дебреценський університет (Угорщина) , як партнери.

Проектом передбачене проведення «Літньої школи» з вересня 2020 року в Краківському сільськогосподарському університеті за участі студентів усіх партнерських університетів.

Під час «Літньої школи» студенти зможуть  вивчати стан водних ресурсів в країнах-партнерах, ознайомитися із  організаційно-технічними рішеннями щодо підвищення водної безпеки, отримати ґрунтовну практичну підготовку із сучасним програмним забезпеченням  в Краківському сільськогосподарському університеті та під час проведення лабораторних занять.

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті проекту та офіційній сторінці в Facebook.

Згодом, за  підсумками проведення «Літньої школи» у  лютому, в Рівному відбудеться семінар за участі представників усіх партнерських університетів.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю