Фінал конкурсу «зелених» бізнес-ідей Climate Launchpad

21 вересня 2019 року в Івано-Франківську відбувся національний фінал найбільшого в світі конкурсу «зелених» бізнес-ідей Climate Launchpad. Це змагання бізнес-ідей у сфері чистих технологій (cleantech) є частиною програми Climate-KIC. Організатором в Україні є Greencubator, який популяризує Climate Launchpad в Україні, допомагає з процесом подачі заявок, відбирає команди для акселерації, організовує український bootcamp, коуч-сесії та національний фінал конкурсу.

В результаті напруженого відбору до національного фіналу дійшло 9 команд. Національний університет водного господарства та природокористування був представлений на ньому командою у складі професора кафедри менеджменту Скрипчука П.М. та доцента кафедри прикладної математики Жуковського В.В. Вони захищали проект на тему «Безпечна переробка відновної біомаси». Greencubator зібрав експертне журі з шести представників різних організацій та інституцій, до якого увійшли: Андрій Столяр (інвестиційний менеджер Finance in Motion / Green for Growth Fund), Катерина Громм (консультант з питань сталого розвитку в Baker Tilly Ukraine), Микола Вольвач (державний експерт директорату інновацій та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України), Ольга Афанасьєва (виконавча директорка UVCA – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association), Андрій Медведенко (партнер в CYFRD frontech investments) та Станіслав Юрасов (редактор видання ЛІГА.Tech).

Судді оцінювали виступи дев’яти команд, їхнє вміння подати бізнес-план, захистити ідею раціонального природокористування та відповідати на запитання суддів. В результаті запеклого змагання три українські команди отримали право представити Україну на Climate Launchpad Global Grand Final: Carbominer, EcoTyre і Atmosphere, однак останнім ще доведеться позмагатися за путівку до Амстердаму в онлайн-голосуванні.

Хоч проект представників НУВГП і не переміг, але перемога була б швидше бонусом до основної корисної складової  підготовчої програми, під час якої учасники вдосконалювали себе та свій продукт. Адже, окрім розуміння, як працюватиме «зелена» ідея та бажання почати швидше продавати, потрібно було навчитися вміти презентувати себе клієнтам й інвесторам, визначати цільову аудиторію, потенційні ринки, складати фінансові плани, пояснювати кліматичні переваги тощо. Eчасники опанували ці навички під час буткемпу та тренувальних сесій із тренерами світового рівня перед фіналом конкурсу протягом декількох місяців.

Залишається лише подякувати організаторам за отримані знання, нові знайомства, незабутні емоції та вагомий досвід участі в змаганні міжнародного рівня. Попереду нові конкурси та перемоги.

Більше інформації можна отримати за посиланнями: https://greencubator.info/clp-ua-winners/

Віктор Жуковський,
кафедра прикладної математики