Семінар «PROдоброчесність: інструменти впровадження в діяльність закладу вищої освіти» в НУВГП

У суботу, 21 вересня 2019 року, на платформі та у приміщенні Національного університету водного господарства та природокористування відбувся семінар «PROдоброчесність: інструменти впровадження в діяльність закладу вищої освіти». Захід був організований у рамках виконання гранту «Розробка нових електронних інструментів для розвитку академічної доброчесності в українських університетах» від Посольства США в Україні.

Від організаторів семінару із доповідями виступили: Тарас Фініков, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, професор Варшавського університету, та Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівник групи сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету.

Під час семінару було презентовано проект авторського курсу щодо упровадження електронних інструментів протидії академічній недоброчесності. Курс є відкритою онлайн-платформою з академічної доброчесності, не є академічним і не має можливостей для оцінювання. Містить теоретичний блок із 3 модулями та 9 темами (у подальшому буде розширений) та практичний блок, де учасникам пропонується розглянути конкретні кейси, рольові ігри, написати есе, пройти опитування та виконати підсумкове завдання. Курс створений таким чином, що його елементи можна застосовувати і для створення академічного курсу та інтегрувати в існуючі.

Доповідачами був презентований сайт, де відображена різноманітна довідкова інформація про те, що таке академічна недоброчесність та як із нею боротися.

Слухачі семінару також були ознайомлені із навчальним посібником за авторства Тараса Фінікова та Артема Артюхова «Академічна доброчесність на варті якісної освіти: відверта розмова про чесне навчання» для студентів українських технікумів і коледжів та мали нагоду побачити, як «оживає» посібник майбутнього.

Під час семінару відбулося жваве обговорення розглянутих проблем та були поставлені запитання до Артема Артюхова щодо роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та акредитації освітніх програм за новими вимогами.

Більше фото у

Відділ якості освіти