«Літня школа GWP» в Словенії

У червні 2019 року, завдяки співпраці Global Water Partnership (GWP) та НУВГП, аспіранту кафедри ТГВ та СТ Куницькому Михайлу Олеговичу випала нагода бути учасником «Літньої школи GWP», яка проводилась на базі Морського біологічного інституту міста Піран (Словенія).

Основна тематика «Літньої школи GWP»: «When the stakes are high: Water Engineering and Global Diplomacy for Sustainable Cities Decentralized Sanitation, Recycling and Zero-waste concepts Summer School».

«Літня школа GWP» зібрала представників з 13 країн світу, зокрема й з України. Близько 10 лекторів, які є провідними вченими університетів Швейцарії, Словенії, Німеччини, Словакії та Австрії, проводили лекції та практичні заняття для слухачів. На  групових заняттях слухачі займалися розробкою альтернативних проектів з ресурсоощадливого використання водних ресурсів та енергозберігаючих технологій для різноманітних цивільних об’єктів.

Обмінюючись досвідом та навиками, студенти й аспіранти мали можливість не лише розвиватися в науковому напрямку та здобути новий досвід, але й досить цікаво провести свій час. Екскурсії, які були заплановані організаторами заходу, дозволили познайомитися з культурою та традиціями країни, а також відвідати сучасні інноваційні виробництва. Однією з таких була екскурсія до соляного виробництва, на якій студенти дізналися історію виробництва солі за рецептами 5 століття та мали змогу ознайомитися з технологією виробництва. Станції водоочистки та технології «зелених насаджень» допомогли закріпити практичні навики, розширити теоретичні знання, ознайомитися з новими та екологічними технологіями утилізації стічних вод з метою розширення зелених зон. Також слухачі мали можливість ознайомитися з карстовою печерею «Skocjan», отримали  незабутні враження та зробили неймовірні фото під час прогулянки підземеллям.

Всі учасники отримали незабутню кількість вражень, знайомств та емоцій, які подарувала «Літня школа GWP». Після завершення «Літньої школи GWP» всі учасники отримали сертифікати та подарунки від Глобального Водного Партнерства.

Довідково:«Літня школа GWP» – це щорічний захід, що проводиться Глобальним Водним Партнерством у різних країнах Європи з метою пропагування ідей та цілей організації серед молодих людей. Молоді вчені НУВГП вже втретє беруть участь в даному заході як представники від України.

Науково-дослідна  частина
(за матеріалами М.О. Куницького)