СКІЛЬКИ МОВ ТИ ЗНАЄШ, СТІЛЬКИ РАЗІВ ТИ ЛЮДИНА

У червні цього року слухачі Центру  удосконалення іншомовної освіти НУВГП  завершили курс підготовки до міжнародного іспиту з англійської мови  PTE General, який розрахований на 60 годин.

Кількамісячне навчання та наполеглива робота дали свої результати: в кінці  червня всі кандидати успішно склали іспит на рівень В2, про що свідчать отримані ними сертифікати, дія яких, до речі, безстрокова. Серед таких знавців варто відзначити та привітати наступних викладачів:  Наталію Лушнікову, Наталію Кондрацьку, Олену Бабіч, Віктора Жуковського, Марка Клепача, студента Олександра Боруха, а також учасниць курсів Global, школярок Ольгу Антончук та Олександру Чопик, які теж складали  іспит, тільки на рівень B1.

«Pearson Test of English General входить до переліку рекомендованих міжнародних тестів на знання англійської мови як іноземної (Додаток 1 до Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам).

PTE складається з двох частин: письмової (аудiювання, письмо i читання) та усної. Екзаменацiйнi роботи учасникiв тестування перевіряють акредитовані екзаменатори у Великій Британії. Усний тест проводять сертифiкованi екзаменатори у мiсцевих центрах тестування (у Рівному такий центр знаходиться за адресою: провулок Ігоря Волошина, 12), однак перевіряють та оцінюють цю частину теж в Об’єднаному Королівстві. Всi рiвнi екзамену PTE General відповідають Загальноєвропейськiй системi оцінювання знань iноземних мов (Common European Framework — CEFR) та мають акредитацію Ofqual, Велика Британiя (Office of Qualifications and Examinations Regulation – державна організацiя, яка контролює та регулює стандарти i якiсть іспитів i тестiв в Англiї та Пiвнiчнiй Iрландiї). Екзамен Pearson Test of English General (PTE General) всебічно оцiнює комунікативну компетенцiю учасника тестування, перевiряючи всi основнi мовнi навички (аудiювання, читання, говорiння i письмо).

Тестовi завдання складенi у тому ж форматi, що i завдання, якi виконуються учнями у школі. Це дає кандидатам можливiсть максимально проявити себе та продемонструвати свої знання, не концентруючись на специфічних стратегiях та особливостях формату екзамену.

В завданнях тесту використовуються реальнi життєві ситуацiї та перевіряються практичні вміння, такі як написання e-mail-повiдомлень, розуміння усної та письмової мови, участь у розмовi та iн.», - розповіла  директор Центру удосконалення іншомовної освіти Юлія Веремчук.

Варто наголосити, що наш університет відшкодовує вартість складання іспиту у разі отримання позитивного результату.

До речі, у  Центрі триває запис у групи вивчення англійської та польської мови і вже  незабаром розпочнуть роботу учасники чергового набору з підготовки до іспиту PTE General. За більш детальною інформацією можна звернутися  на електронну пошту: nnc-rio@nuwm.edu.ua

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю