Вшанування пам’яті ветерану АТО/ООС Євгенію Рєпіну-Логвиненку

16.08.2019 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося вшанування пам’яті ветерану АТО/ООС Євгенію Рєпіну-Логвиненку (Геркулесу) “Могло бути 25…”.  Захід відбувся з ініціативи поетеси та волонтера Вітрук Г.Г., творче псевдо Любомська. Дану ініціативу підхопила та організувала науковий співробітник відділу нової та новітньої історії Чернецька І.М. Участь в заході взяла мама Євгенія Рєпіна Т.В., тітка Колода Л.В. та інші родичі героя, представник військового комісаріату Черненко Ю.О., волонтер Мобіло Л.А., вчителі школи № 23, де навчався Євгеній та викладач Шваєнко А.Ю. з Технічного коледжу НУВГП, а також всі небайдужі до події. Крім того, на заході були присутні і місцеві ЗМІ – це Ритм ТV та UA Рівне, які зафіксували дану пам’ятну подію та продемонстрували ввечері того ж дня.

Вступне слово сказала музейний працівник Чернецька І.М., назвавши мету і особливості заходу “Могло бути 25…”. Потім слово надали мамі Євгенія Рєпіній Т.В., яка розповіла про дитячі роки сина, про його дружелюбність і веселий норов, говорила також і про те, що “сина не має… та вічно і назавжди йому 20, плачу вже 5 років і немає втіхи”. Далі до слова приєдналася рідна тітка Євгенія Колода Л.В., яка сказала, що “він любив усіх нас, а найбільше любив Україну, а ще хотів пізнати увесь світ, подорожувати”. Далі виступила Шваєнко А.Ю., яка розповіла про навчальний заклад, де навчався Євгеній, який не лише проводить навчально-виховний процес, але й є осередком волонтерського руху з метою допомоги воїнам АТО/ООС, також вона розповіла і про музей Технічного коледжу, де чільне місце займає композиція про випускників-захисників незалежності України, говорила також і про те, що надважливо мати власну державу та виборювати її щодня, подякувала усім матерям України в особі мами Євгенія Тетяні Василівні, що вона виховала і віддала світу Героя та з вдячністю піднесла букет квітів. Потому слово тримала Мобіло Л.А., яка розповіла про Євгенія як про серйозного та виваженого юнака, з яким познайомилася ще на Майдані, говорила про Євгенія і як про воїна за незалежність України, який відзначився військовою тактикою і був командиром розвідгрупи. Поетичне слово висловила Вітрук Г.Г., яка прочитала ряд поетики, що присвячено Євгенію –  вірш-присвята “Геркулес”, “2015… спинилася весна”. Вона сказала, що готується до друку ціла збірка віршів про нашого українського Геркулеса. А також запросила усіх долучитися до панахиди 18 серпня, що відбулася у Свято-Покровському кафедральному соборі Православної церкви України. Захід завершився колективним фото.

Матеріал підготувала викладач, завідувач музею Шваєнко А.Ю.