До спільноти НУВГП приєдналося 2500 нових студентів

До спільноти НУВГП приєдналося  2500 нових студентів

Майже добігає кінця вступна кампанія 2019, адже ще до п’ятого  вересня триває прийом заяв і документів у НУВГП на заочну форму навчання.

За статистичним даними МОН  60 354 випускників отримали рекомендації для зарахування на бюджет на основі повної загальної середньої освіти. 87,1% всіх потенційних вступників підтвердили намір навчатися в українських ЗВО.

Найвищі прохідні бали на місця державного замовлення були на «Міжнародне право» - 194,25; «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» - 194,004; «Міжнародні економічні відносини» - 190,84; «Стоматологія» - 189,186; «Політологія» -  189,125; «Журналістика» - 188,75; «Медична психологія» - 186,9; «Культурологія» - 185,691; «Історія та археологія» - 185,05; «Публічне управління та адміністрування» - 183,804.

Варто зазначити, цьогоріч збільшення держзамовлення до НУВГП склав 17 %, що означає   зацікавленість абітурієнтів освітніми програмами університету і високою якістю підготовки  кваліфікованих фахівців. А Рівненська область увійшла до ТОП 5 ЗВО, куди прийшло більше навчатися студентів, порівняно з минулим навчальним роком,  і знаходиться на третьому місці - +19,7%.

«До приймальної комісії НУВГП за всіма освітніми ступенями від абітурієнтів  було подано 8742 заяв. В результаті ми вже маємо на сьогоднішній день 2451 нових студентів.

Найцікавішим, традиційно,   наш ЗВО виявився для вступників із Рівненщини - 7968 осіб. Збільшилася цього року кількість абітурієнтів і з інших областей.

Найпопулярніші  програми підготовки  серед абітурієнтів - це:  право, менеджмент, будівництво та цивільна інженерія, комп’ютерні науки. Географічно найширше представлена програма з права, яку обирали абітурієнти  з 12 областей.

Загалом,  цьогорічний середній бал вступників НУВГП  становить 155.1. Лідером за цим показником стала програма «Прикладна математика»  із значенням 171,5. Серед нових студентів є і 200-бальники - три особи. А ще цьогоріч наш ЗВО увійшов до лідерів серед університетів  за зарахованими на бюджет за заочною формою навчання.

Найпопулярнішою  серед абітурієнтів виявилася спеціальність «Право» з конкурсом 3,43 заяви на  ліцензійне місце. А найчастішим запитанням серед вступників традиційно було: кількість бюджетних місць і вартість навчання.

В цілому, на мою думку,  вступна кампанія добігає кінця з  хорошими результатами», - зазначив   відповідальний секретар приймальної комісії Руслан Жомирук.

Детальнішу аналітику вступної кампанії-2019 незабаром  можна буде переглянути за посиланням.

А якщо ви ще не визначились чи маєте запитання,  можна звернутися до приймальної комісії за адресою: м. Рівне, вул. М. Карнаухова, 53а, 7-й корпус НУВГП, ауд. 729. Тел +38 (0362) 63-32-22.

До слова, з  наступного року Міносвіти планує скоротити кількість заяв, які вступники зможуть подавати до закладів вищої освіти за держзамовленням  з 7 до 5. Пов’язано це з тим, що більшість вступників отримують рекомендації на навчання саме за першим або другим пріоритетом своєї заяви про вступ, а на 6-7 пріоритети - лише 3-2,5% вступників. Проте з  2020 року МОН України не буде обмежувати кількість спеціальностей.

Наталія Пархомчук,
                                                                                                                          відділ зв’язків із громадськістю