31 місце у рейтингу Webometrics

За останні пів року рейтинг Національного університету водного господарства та природокористування у Webometrics піднявся із 50-го на 31-ше місце серед українських університетів! Крім того наш університет посів 420 місце серед університетів Центральної та  Східної Європи, а у  світовому рейтингу ЗВО – 5015 місце.

Вебометричний рейтинг складається  дослідницькою групою Cybermetrics Lab при найбільшому в Іспанії дослідницькому центрі Consejo Superior de Investigaciones Cientificas (Вища рада з наукових досліджень), інакше кажучи Webometrics — один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь їх присутності в Інтернет-просторі.

Рейтинг  присутності складають з 2004 року та публікують двічі на рік (у липні та січні). Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки та інновацій Іспанії.

Мета  дослідження присутності  закладів в Інтернет-просторі полягає в тому, щоб не оцінювати Web-сайти, їх дизайн, юзебіліті або популярність їх змісту залежно від кількості візитів чи  відвідувачів. Web-показники повинні відображати  діяльність університетів, із урахуванням їх  заходів, актуальності та впливу.

На сьогодні аналізують понад 20 000 закладів вищої освіти та визначають їх місце відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в Інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки.

Нижче наведені місця НУВГП в рейтингах  за основними параметрами присутності:

PRESENCE (Присутність). Так, за кількістю  присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google, 2193 місце (1949 місце на початку 2019 року).

IMPACT (Вплив) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен  університету (externalinlinks) та кількості доменів, з яких ці посилання надходять (referringdomains). Для збільшення валідності даних використовується два провайдери: Majestic SEO  та ahrefs. Тому результуючі значення externalinlinks та referringdomains обирається як максимальні з цих двох джерел. Кількість таких лінків свідчить про видимість університету і важливість опублікованих матеріалів (велика частина таких лінків служить подібно до цитування в бібліографії). Тож за цим рейтингом у нашого закладу 12058 місце (12572 попередній показник).

OPENNESS (Відкритість).  За кількістю  присутніх на сайті університету файлів у форматах Adobe Acrobat(.pdf), Microsoft Word (.doc, .docx) та Microsoft PowerPoint(.ppt), проіндексованих академічною пошуковою системою GoogleScholar,  ми посідаємо 2769 місце (3565 на початку 2019 року).

EXCELLENCE (Висока якість). Ця якість вимірюється  науковими статтями,  опублікованими авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group.  4789 місце (5048 на початку 2019 року).

НУВГП активно  працює над збільшенням обсягу та якості  електронних публікацій, сприяє  активному використанню Web-засобів у роботі університету. Зокрема, із сайту ЗВО і  соцмереж спрямовується  максимальна кількість посилань на  цифровий репозиторій. Викладачі впорядковують свої наукові праці у пошуковій системі Google Scholar, яка спеціалізується на індексації наукових публікацій (статей, книг, препринтів та іншого). Адже саме робот  Google Scholar повідомляє користувачеві назву, фрагмент тексту та гіперпосилання на документ. Активно відвідується користувачами Wikiситет (університетська енциклопедія).

Відділ зв'язків з громадськістю